Tommaso Marcon třetím jezdcem MV Agusta pro rok 2021 Hlavní obrázek k článku: Tommaso Marcon třetím jezdcem MV Agusta pro rok 2021

20-letý Tommaso Marcon bude třetím pilotem týmu MV Agusta Forward Racing pro sezónu 2021 v kubatuře Moto2. Připojí se tak ke svým dvěma krajanům Lorenzovi Baldassarrimu a Simone Corsimu, a měl by startovat v evropských závodech Grand Prix mistrovství světa.

Ital Tommaso Marcon není úplně nová tvář šampionátu, neboť ve výsledkové listině figuruje už ve dvou závodech, vždy to bylo při sezonním finále ve Valencii: V roce 2018 s motocyklem Speed Up (DNF) a v roce 2019 se strojem NTS RW Racing GP (27.).

Nyní ho tedy čeká poprvé závodění s motorem Triumph. Po roce 2020 stráveném v MotoE s Tech3 to pro něho bude celosezonní debut v kubatuře, ve které soutěžil na evropském šampionátu (v roce 2018 se stal nejlepším nováčkem, 2019 pak získal tři pódia).

Jeho cíl na letošní sezónu je jasný, upozornit na sebe tak, aby 2022 mohl absolvovat kompletní šampionát mistrovství světa prostřední kubatury.Login Přihlásit Registrace ›