Tom Sykes zůstává v Doningtonu neporažen, 18. Ježek

Neuvěřitelných devět vítězství v řadě má na svém kontě po dnešním úspěchu tovární pilot Kawasaki Tom Sykes, kterého na stupních vítězů doplnili s wild-card startující Leon Haslam a pro své první pódium s Yamahou si přijel Alex Lowes. Ondřej Ježek obsadil 18. místo.

Závod ovšem hodně ovlivnily následující události: 16 kol před koncem havaroval v T12 v tu dobu celkem suverénně vedoucí Chaz Davies, do závodu se vrátil na P17 a v cíli byl odmávnut na 8. místě.

10 kol před koncem šel Sykes na chvíli do čela v úseku Hairpin Melbourne, ale Rea dokázal kontrovat, ovšem když chybělo 6 kol do konce, tak přišel další útok Sykese a byl to útok definitivní. Sykes se začal svému týmovému kolegovi a lídru šampionátu vzdalovat a když 3 kola před cílem Jonathan Rea havaroval z druhé pozice - exploze zadní pneumatiky! - tak bylo o vítězi rozhodnuto.

Za vítězným Sykesem byl na druhém místě odmávnut s wild-card startující Leon Haslam (Kawasaki Puccetti) a své první pódium s Yamahou získal Alex Lowes, který v poslední zatáčce předjel Melandriho - ten byl příliš široký a musel až do trávy, čehož britský jezdec dokonale využil.

Čtvrtý byl klasifikován Marco Melandri jako nejlepší jezdec s Ducati, Top-5 dokompletoval Michael vd Mark (Yamaha).

Nenápadný Leon Camier (MV Agusta) obsadil místo 6., skvělý závod zajel Argentinec Leandro Mercado s motocyklem Aprilia týmu Ioda Racing, který nejenže dlouho držel v šachu třeba Melandriho, ale v cíli byl před oběma továrními piloty Aprilie Savadorim a Lavertym.

Po pádu předvedl skvělou stíhací jízdu Chaz Davies a obsadil místo 8., Top-10 dokompletovali dva Španělé Jordi Torres (BMW) a Xavi Forés (Ducati).

Body si ze sobotního závodu na okruhu Donington Park připsali ještě Ramos (Kawasaki), Savadori a Laverty (Aprilia), Krummenacher (Kawasaki) a De Rosa (BMW).

A závod ještě dokončili Ayrton Badovini, Alex de Angelis a na P18 náš Ondřej Ježek, zatímco pro defekty svých motocyklů vzdali Bradl (Honda), Russo (Yamaha) a wild card jezdec Dixon (Kawasaki).

PATA UK Round - Donington Park Circuit, Race 1: 1. Sykes (GB-Kawasaki), 23 kol za 33’56.457, průměr 163,571 km/h; 2. Haslam (GB-Kawasaki) + 16.500; 3. Lowes A. (GB-Yamaha) + 19.170; 4. Melandri (ITA-Ducati) + 19.699; 5. van der Mark (NED-Yamaha) + 21.454; 6. Camier (GB-MV Agusta) + 23.376; 7. Mercado (ARG-Aprilia) + 24.979; 8. Davies (GB-Ducati) + 26.988; 9. Torres (SPA-BMW) + 34.910; 10. Fores (SPA-Ducati) + 35.178; 11. Ramos (SPA-Kawasaki) + 38.586; 12. Savadori (ITA-Aprilia) + 39.824; 13. Laverty (IRL-Aprilia) + 44.623; 14. Krummenacher (SUI-Kawasaki) + 52.539; 15. De Rosa (ITA-BMW) + 58.875; 16. Badovini (ITA-Kawasaki) + 1’03.894; 17. De Angelis (RSM-Kawasaki) + 1’06.916; 18. Ježek (CZE-Kawasaki) + 1’14.800.

Stav šampionátu WorldSBK po 11 závodech z 26: 1. Rea 235 bodů; 2. Sykes 185; 3. Davies 169; 4. Melandri 137; 5. Lowes A. 110; 6. Fores 90; 7. van der Mark 89; 8. Camier 74; 9. Torres 72; 10. Laverty 58; 11. Ramos 49; 12. Bradl 43; 13. Mercado 43; 14. Hayden 40; 15. Savadori 32; 16. Krummenacher 25; 17. De Angelis 23; 18. Haslam 20; 19. Reiterberger 19; 20. De Rosa 6; 21. Russo 4; 22. Brookes 4; 23. Simon 4; 24. Badovini 4; 25. Ježek 3.