Reklama

Tito Rabat (Ducati): Ztratil jsem příliš mnoho krve Hlavní obrázek k článku: Tito Rabat (Ducati): Ztratil jsem příliš mnoho krve

Tito Rabat si přivodil v Silverstone otevřenou zlomeninu pravé stehenní kosti, stejně jako zlomeniny lýtkové a holenní kosti rovněž na pravé noze. Po jeho návratu do Španělska byly ale diagnostikovány další zranění.

Po tvrdém crashi ve 4. volném tréninku MotoGP v Silverstone byl Tito Rabat z týmu Reale Avintia Racing transportován vrtulníkem do nemocnice University Hospital Coventry. Crash se udál v T7 po úseku Hangar Straight a kromě Rabata zde havarovali také Alex Rins, Aleix Espargaró a Franco Morbidelli. Morbidelliho motocykl bohužel trefil Rabata.

Španěl Rabat byl úspěšně operován v nemocnici University Hospital Coventry a bry po operaci zkusil první kroky o berlích.

V pátek potom mistr světa Moto2 z roku 2014 po šesti dnech v Coventry odletěl speciálem do Barcelony a zde byl umístěn do nemocnice Hospital Universitario Dexeus, kde se o něho starají Dr. Angel Charte, Dr. Xavier Mir a Dr. Ignacio Ginebreda.

Dle «AS.com» si ale Španěl přivodil další zranění, jako poškození plic, takže má omezené dýchání.

Při pondělní tiskové konferenci v nemocnici Hospital Universitario Dexeus hovořil Rabat především o bolestech, takže nemohl spát. Jeho pravá noha byla zkroucena v «S» a ztratil hodně krve a měl samozřejmě strach, že o nohu přijde.

Kdy se vrátí Rabat do sedla závodního motocyklu, není vůbec jasné. Za sympatického Španěla musí ovšem už v Misanu nastoupit náhradník, jeho jméno bude oznámeno v nejbližších hodinách.

První uvažovaný Hector Barbera - ex-pilot tohoto týmu - ovšem nabídku odmítl. V úvahu tak připadá především Loris Baz, který rovněž ještě v nedávné době za tento tým závodil. Ten je ale momentálně náhradníkem v týmu KTM za rovněž zraněného Pola Espargara.

Redakce Motoforum.cz přeje sympatickému španělskému jezdci co nejrychlejší, ale hlavně úplné uzdravení.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama