Reklama

Testy Moto2 v Jerezu: Překvapení se jmenuje Iker Lecuona Hlavní obrázek k článku: Testy Moto2 v Jerezu: Překvapení se jmenuje Iker Lecuona

18-letý Španěl Iker Lecuona je zatím největším překvapením dosavadního průběhu testů IRTA kubatury Moto2 na okruhu Circuito Jerez de la Frontera. Včera celkově druhý, dnes je pilot týmu «Swiss Innovative Investors» s bikem KTM první!

Ve středu vysvitlo sluníčko nad okruhem Circuito de Jerez. Jelikož ale byla trať ještě mokrá, tak v první části testů Moto3 vyjelo na trať pouze 9 z 28 jezdců.

Na piloty Moto2, kteří měli vymezený čas pro své první středeční testování od 11:20 hodin, už čekala trať suchá a optimální podmínky. Na okruh vyjeli i oba jezdci týmu Tasca Racing Simone Corsi a Federico Fuligni, když v úterý jim ještě do Jerezu nepřišly kapotáže...! A nechyběl ani Isaac Vinales, který si včera ještě šetřil zraněné rameno po motokrosovém tréninku. A tak chybí pouze Rookie Joan Mir z týmu Marc VDS, ten má z motokrosového tréninku na Mallorce natažené vazivo v pravém rameni.

Nováček KTM Iker Lecuona zazářil druhý testovací den skvělým časem 1:42,126 min a byl tak na špici časové tabulky.

Pro porovnání: Pole-Position pro GP-Jerez 2017 má hodnotu 1:42,080 min. (Alex Marquez).

Pouhých 0,006 sec za Lecuonou následoval pilot s motocyklem Kalex Francesco Bagnaia, a dále pek Alex Márquez (Kalex) +0,215 sec, Luca Marini (Kalex) +0,346 sec, Sam Lowes (KTM) +0,371 sec, Brad Binder (KTM) +0,405 sec a Miguel Oliveira (KTM) +0,480 sec. Elitní desítku uzavřeli Xavi Vierge (Kalex), Danny Kent a Fabio Quartararo (oba Speed-Up).Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama