Test v Portimao: Rea o 1 sec. rychlejší než druhý Lowes

Tovární pilot Kawasaki Jonathan Rea jezdil na testech v Portimau vlastní ligu. Jestli na závodních pneumatikách nebo s Qualifyer, byl od soupeřů hodně vzdálen. BMW musí platit nováčkovskou daň.

Nejdříve časem 1:41,187 min zlepšil Jonathan Rea svůj vlastní rekord na trati v Portimao na závodních pneumatikách z ledna 2018 (1:41,475 min) o 3/10 sec.

Obzvláště trpké pro konkurenci: Ani při použití pneumatik Qualifyer se na tento čas nedostali. Pole-position na této trati s velkými výškovými rozdíly má hodnotu 1:40,705 min, když ho zajel při teplotě asfaltu 39 stupňů Celsia Eugene Laverty s motocyklem Aprilia.

Tento čas sice Rea 20 minut před koncem testů nepřekonal, ale časem 1:40,855 min za dnešních povětrnostních podmínek zůstal jen těsně za ním.

Stejně jako v Jerezu obsadil druhé místo na testech tovární pilot Yamahy Alex Lowes, ztratil ale 0,959 sec! Jednu desetinu za ním obsadil třetí místo Rookie šampionátu a Ducati Alvaro Bautista.

Bautista se ovšem pod hranici 1:42 min dostal, až když obul pneumatiky Qualifyer. Nejlepší pilot Ducati ztratil s pneumatikami Qualifyer a i se závodními vždy přes jednu sekundu na mistra světa Reu.

Piloti BMW Tom Sykes (6.) a Markus Reiterberger (10.) se sice proti neděli zlepšili o 0,5 sekundy, ale pořád jim chybí 1,4 a 2,3 sec na špici. Velkým překvapením to ale není, Portimao je hodně těžká trať a byl to pro jezdce s motocykly S1000RR verze Superbike teprve čtvrtý den s novým motocyklem.

Sandro Cortese byl i tentokrát časově hodně těsně za svým týmovým kolegou z GRT-Yamaha Marcem Melandrim, na nejlepšího pilota s motocyklem Yamaha Alexe Lowese ale ztratil 1,6 sec, ovšem v Portimao jezdil v minulých dnech vůbec poprvé.