Test MotoGP v Sepangu 2. den: Průběžně vede Dovizioso

V 15 hodin druhého dne testování MotoGP v Malajsii na okruhu Sepang International Circuit byl na čele tovární pilot Ducati Andrea Dovizioso o 34/1000 před Valentinem Rossim a mistrem světa Marcem Marquezem. Karel Abraham byl v této části testování na 24. místě.

Také druhý den vyjeli jezdci MotoGP na trať teprve v 11 hodin, neboť trať byla po tradičním nočním dešti opět mokrá. Jako první se objevili na okruhu Sepang International Circuit Nakagami, Pedrosa, Redding a Petrucci.

Dosažené časy je ale nutné brát s rezervou, nevypovídají o aktuálním rozložení sil úplně všechno, neboť někteří piloti použili «měkké» pneumatiky a ty dle Cala Crutchlowa zde udělají přibližně 0,8 sekundy rozdíl.

A jak je zde ale známo, před poledními vedry se dají zajíždět nejlepší časy, neboť ani teplota vody na motocyklech nestoupá do astronomických výšek.

Dvojnásobný mistr světa MotoGP Casey Stoner se už při oficiálních testech IRTA na trati neobjevil, první den při testech testovacích pilotů ale zajel neoficiální čas 2:01,3.