Test MotoGP v Losailu - 1.den: První Vinales, 18. Abraham

První den testů MotoGP dokončil v Losailu na prvním místě tovární pilot týmu Movistar Yamaha Maverick Vinales. Druhý se umístil Andrea Divizioso s Ducati a třetí skončil Andrea Iannone se Suzuki. Karel Abraham obsadil 18. místo.

Španěl Maverick Vinales zajel své nejrychlejší kolo za 1:55,053 a byl tak o 0,051 rychlejší než druhý Andrea Dovizioso. Právě Vinales je vítěz loňského závodu Grand Prix na tomto okruhu. Se ztrátou titěrných 0,054 sec. byl na třetím místě v časové tabulce Andrea Iannone se Suzuki. Johann Zarco a Jorge Lorenzo dokompletovali Top-5.

Na 6. místě byl klasifikován Alex Rins, přičemž v elitní desítce dále skončili Valentino Rossi, Danilo Petrucci, Cal Crutchlov s nejlepším motocyklem Honda, a Top-10 dokompletoval mistr světa Marc Marquez.

Až 11. místo obsadil nejrychlejší jezdec testů v Buriramu Dani Pedrosa, ovšem dnes měl za sebou dva crashe. Na 14. pozici pak byl klasifikován nejlepší Rookie Takaaki Nakagami a 18. místo patří Čechovi Karlu Abrahamovi.