Test MotoGP - 2. den: Překvapení jménem Iannone a Suzuki, 18. Abraham

Druhý den testů MotoGP na okruhu Losail International Circuit v Doha/Kataru se skončil velmi překvapivým konečným výsledkem, když na jeho konci byl nejrychlejším Andrea Iannone se Suzuki.

Za ním se umístil jako druhý Andrea Dovizioso s Ducati, který dlouho vedl časovou tabulku, o pouhých 0,041 sec. Mistr světa Marc Marquez s motocyklem Honda obsadil místo třetí. Johann Zarco se satelitním motocyklem Yamaha obsadil čtvrté místo, a Alex Rins potvrdil zlepšení u Suzuki - ten dokompletoval Top-5.

Cal Crutchlow obsadil 6. pozici, Maverick Vinales se umístil na 7. místě, Danilo Petrucci skončil osmý, jeho značkový kolega Jack Miller a vítěz testů z Buriramu Dani Pedrosa vytvořili druhou polovinu elitní desítku.

Valentino Rossi byl klasifikován na P11, Aleix Espargaro pak 12. Nejlepší Rookie byl Takaaki Nakagami, který obsadil 13. místo a Top-15 dokompletovali ještě vítěz testů ze Sepangu Jorge Lorenzo a Scott Redding.

Náš Karel Abraham zajel své nejrychlejší kolo výkonem 1:55.876 min. ve svém 10. z celkového počtu 37 odjetých kol. Abrahamův týmový kolega Alvaro Bautista dnes obsadil 20. místo, náhradník za Pola Espargara testovací pilot KTM Mika Kallio skončil poslední.