Reklama

Také Supersporty čekají závody v Imole Hlavní obrázek k článku: Také Supersporty čekají závody v Imole

Na italském okruhu «Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari» v Imole nepojedou ovšem pouze jezdci s motocykly Superbike, ale svůj 5. závod zde absolvují piloti s motocykly Supersport 600 a třetí letošní klání také jezdci kubatury Supersport 300 i s naší účasti.

V šampionátu WorldSSP je před následujícím víkendem v Itálii následující pořadí: Na čele je zkušený švýcarský jezdec Randy Krummenacher se ziskem 90 bodů. Druhý je jeho týmový kolega Federico Caricasuolo z Itálie (73), třetí pak Francouz Jules Cluzel (69), čtvrtý hodně překvapivě Rakušan Thomas Gradinger - všichni s motocykly Yamaha (40) a Top-5 kompletuje Japonec Hikari Okubo (Kawasaki-37). Druhou polovinu elitní desítky pak tvoří Francouzi Corentin Perolari Yamaha-34) a exmistr světa Lucas Mahias (Kawasaki-32), Ital Raffaele de Rosa (MV Agusta-31),ˇŠpaněl Isaac Viňales (Yamaha-27) a Hector Barbera (Yamaha-22), který ale přešel po rozepři s týmem Toth Racing do šampionátu WorldSBK.

V šampionátu WorldSSP300 je potom následující pořadí: Suverénně vede zatím letos neporažený Španěl Manuel Gonzales (Kawasaki) s celkovým ziskem 50 bodů. Druhý je Nizozemec Scott Deroue (Kawasaki) s 36 body, následují Hugo de Cancellis (FRA-Yamaha) - 31; Jan Ole Jahnig (GER- KTM) - 29 a Top-5 uzavírá Ital Omar Bonoli (Yamaha) - 19 bodů. Až na 11. místě je obhájkyně titulu Ana Carrasco (Kawasaki) s 8 body.

Naši zástupci Oliver König, Vojtěch Schwarz a Alexandra Pelikánová (všichni Kawasaki) ještě v šampionátu nebodovali a s výjimkou Königa - naposledy v Assenu - se ani do samotného závodu neprobojovali.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama