Sykesův double v Doningtonu, Abraham out

Britský tovární jezdec Kawasaki Tom Sykes dokázal po sobotním závodě na okruhu Donington Park vyhrál i závod nedělní a vytvořil tak ojedinělý rekord, když vyhrál posledních 8 závodů na této trati.

Český jezdec Karel Abraham do závodu vůbec nenastoupil, když mu praskl blok motoru a po absolvování zaváděcího kola zajel do boxu svého týmu Milwaukee BMW.

Za vítězným Sykesem dojel se ztrátou 2.017 sec. lídr šampionátu Jonathan Rea, stupně vítězů pak doplnil Chaz Davies. Rookie Lorenzo Savadori obsadil místo čtvrté a Top-5 dokompletoval stejně jako včera výborný Leon Camier.

Mistr světa MotoGP 2006 Nicky Hayden obsadil P6, Davide Giugliano dojel za ním na P7, Vd Mark skončil na P8 a Top-10 dokompletovali Abrahamův týmový kolega Josh Brookes a Guintoliho náhradník s továrním motocyklem Yamaha Cameron Beaubier.

A body dnes získali ještě Jordi Torres, Anthony Wes, Roman Ramos, Xavi Forés a Alex de Angelis.

V šampionátu vede s náskokem 56 bodů Jonathan Rea před svým týmovým kolegou Sykese, o dalších 6 bodů je třetí Davies. Giugliano je čtvrtý a Top-5 celkové klasifikace uzavírá Vd Mark.

Průběh závodu:

Start: Nejlépe vystartoval Sykes, za ním Davies, Rea, Giugliano a Hayden.

1. kolo: Na čele Sykes s náskokem 0,5 sec, dále Rea, Davies, Giugliano, Hayden. Savadori P7, Camier P8. Beaubier P9.

2. kolo: Vedou dvě Kawasaki, za nimi dvě Ducati a Hayden

3. kolo: Savadori si polepšil na P5, Giugliano se propadl na P7

4. kolo: Sykes a Rea dominují v závodě a mají náskok 1,7 sec na Daviese - P3.

5. kolo: Hayden (4.) ztrácí 2,6 sec, za ním Savadori, Giugliano, Camier, Beaubier, Fores a van der Mark. Lussiana (BMW) vzdává.

6. kolo: Rea vypadá za Sykesem velmi spokojeně. Davies (3.) drží ztrátu 1,7 sec.

7. kolo: Camier předjel Giugliana na P6

8. kolo: Sykes 0,3 sec před Reou a 2,5 sec před Daviesem. Hayden (4.) má v zádech Savadoriho. Beaubier bojuje ve skupině, kde dále jedou van der Mark, Fores, Torres a Brookes

10. kolo: Pouze Sykes a Rea jezdí časy 1.27 min. Savadori předjel Haydena a je nyní na P4.

11. kolo: Davies (3.) už ztrácí 3 sekundy, Van der Mark předjel Beaubiera a je na P8. West si polepšil na P12

12. kolo: Rea a Sykes jezdí úplně jiné stopy, ale o ten správný předjížděcí manévr se Rea ještě nepokusil.

13. kolo: Také Brookes (9.) předjel Beaubiera (10.), za nimi Ramos, Torres, West, Forres a Reiti (15.)

14. kolo: Sykes a Rea s náskokem 3,6 sec před Daviesem. Savadori a Hayden ztrácí 6 sec. Camier s jistotou na P6. Brookes na zadním kole van der Marka

16. kolo: Brookes předjel van der Marka a je na P8

18. kolo: Davies ztrácí už 5 sec, P3 už má skoro jisté.

20. kolo: Rea předjel úplně lehce Sykese v první vlásence, ovšem ve druhé mu to Sykes vrátil. Brookes ztratil P8 ve prospěch van der Marka

21. kolo: Camier o pouhých 0,2 sec za pátým Haydenem!

22. kolo: Sykes 0,2 sec před Reou - Davies o 3,6 sec zpět

23. kolo: Sykes zajel perfektní poslední kolo a nedal Reovi žádnou šanci. Rea to zjistil a nešel do rizika. Davies neohrožován třetí. Čtvrtý je odmávnut Savadori, Camier je pátý, za ním Hayden, Giugliano, van der Mark, Brookes, Beaubier, Torres, West, Ramos, Fores a de Angelis

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Acerbis UK Round; Donington Park Circuit; závod 2