Suverénní vítězství Marqueze, Abraham po crashi out

Způsobem start - cíl vyhrál závod «premier class» Gran Premio Motul de la República Argentina na «Autódromo Termas de Rio Hondo» úřadující mistr světa Marc Marquez (Repsol Honda).

Pro Marqueze to bylo už 45. vítězství v «premier class» a celkově jeho 71. v závodech Grand Prix.

V boji o druhé místo se až v závěru prosadil «veterán» Valentino Rossi (Yamaha) - jeho první pódium od 15. července 2018 - proti lídrovi šampionátu Andreovi Doviziosovi (Ducati). Čtvrtý byl odmávnut Jack Miller (Ducati), který dlouho bojoval o pódiové umístění. Top-5 pak dokompletoval Alex Rins (Suzuki), Danilo Petrucci (Ducati) obsadil místo šesté.

V posledním kole havarovali v souboji o 7. místo Maverick Viňales a Franco Morbidelli (oba Yamaha) a tak byl jako sedmý nakonec odmávnut Takaaki Nakagami (Honda), za ním dokompletovali Top-10 nejlepší Rookie Fabio Quartararo (Yamaha), Aleix Espargaro (Aprilia) a jeho bratr Pol Espargaro (KTM).

Body z Argentiny ještě získali Rookie Miguel Oliveira (KTM), ne zcela zdravý a po hodně špatném startu Jorge Lorenzo (Honda), Cal Crutchlow (Honda) - ten jezdil v Top-5, ovšem musel pro «údajný jump» start absolvovat jako trest «ride through penalty», tedy průjezd boxovou uličkou - dále Rookie Francesco Bagnaia (Ducati) a Johann Zarco (KTM).

Náš Karel Abraham jezdil až do svého pádu v 15. kole na 20. místě.

V šampionátu vede Marc Marquez se ziskem 45 bodů, druhý je Andrea Dovizioso (41), třetí pak Valentino Rossi (31). Následují Alex Rins (24), Danilo Petrucci (20), Cal Crutchlow (19), Takaaki Nakagami (16), Jack Miller (13), Aleix Espargaro (13) a Pol Espargaro (10).