Suverenní vítězství Franca Morbidelliho

Druhým závodem dnešní závodní neděle v Kataru na okruhu Losail International Circuit byl závod kubatury Moto2. Jeho suverénním vítězem se stal Ital Franco Morbidelli a bylo to jeho premiérové vítězství v Grand Prix.

V nepříliš zajímavém závodě dojel jako druhý úřadující vice-mistr světa Thomas Lüthi a stupně vítězů doplnil Japonec Takaaki Nakagami, který v závěru musel odrážet nápor Miguela Oliveiry s novým motocyklem této kubatury KTM. Top-5 dokompletoval ex-mistr světa Moto3 Alex Marquez.

Skvělý výkon předvedl nevlastní bratr Valentina Rossiho Luca Marini, který byl odmávnut na šestém místě v cíli. Rookie Fabio Quartararo obsadil místo sedmé, za ním dojeli v Top-10 ještě Lorenzo Baldassarri, hodně překvapivě i na testech výborný Xavi Vierge s motocyklem Tech3 Mistral 610 a Axel Pons.

Švýcar Dominique Aegerter s nejlepším motocyklem Suter byl odmávnut na 11. místě., za ním dojel Rookie Francesco Bagnaia, až na 13. místo se pod dobrém úvodu propadl Danny Kent a body si z Kataru odvážejí ještě Jesko Raffin a Xavier Simeon.

Na body nedosáhli ani jeden z jezdců Dynavolt Intact s motocyklem Suter Marcel Schrotter (16.) či Sandro Cortese (22.), mistr světa Moto3 Brad Binder (20.) nebo náhradníci za zraněné jezdce Julian Simon (23.) a Ricky Cardus (25.).

Hned na začátku došlo ke kolizi trojice Mattia Pasini, Remy Gardner a Hafizh Syahrin, později měl crash také Jorge Navarro.