Superstock 1000: Chaos v Aragonu, 23. Popov

Na okruhu MotorLand Aragon se Leandro Mercado a Ruben Rinaldi postarali o double pro tým Aruba.it Ducati Racing Junior. Zkušený pilot Althea-BMW Raffaele De Rosa je doplnil na pódiových stupních.

Poprvé se letos v rámci závodního víkendu MS-Superbike utkali na okruhu MotorLand Aragon jezdic šampionátu Superstock-1000-Cupu. Florian Marino (Pata Yamaha Stock Team) vyhrál první letošní Pole-Position, za ním skončili Ruben Rinaldi (Aruba.it Ducati Racing Junior Team), Marco Faccani (Ducati Triple-M Racing) a Ricardo Russo (Pata Yamaha Stock Team). Český Rookie tohoto šampionátu Míra Popov s motocyklem Yamaha týmu DRT Racing vystartoval po 34. v kvalifikaci do závodu z 9. řady startovního roštu.

Hned v první zatáčce došlo k hromadnému pádu, takže na pokyn Race Direktion byly vyvěšena červené vlajky. Restartovaný závod byl zkrácen na pouhých 8 kol, tedy šlo o sprintérský závod a to samozřejmě pro Popova nebyla vůbec lehká úloha. Díky velmi brzy opakovanému startu se několik jezdců k němu vůbec nedostavilo, jeden z favoritů Faccani měl technický problém při jízdě na startovní rošt a závod se tak pro něho předčasně skončil.

Po novém startu spolu bojovali o vedení Leandro Mercado (Aruba.it Ducati Racing – Junior Team), Russo, Marino a Rinaldi, ovšem po kolizi Polesettera Marina se svým týmovým kolegou Russem bylo ve špici hned o jednoho favorita méně. Pět kol před koncem vyjel daleko mimo trať i Russo a tak se otevřela vrata dokořán pro oba jezdce týmu Aruba.it Ducati Racing Junior.

V polovině závodu se na P3 probojoval Roberto Tamburini (Aprilia Nuova M2 Racing), nevydržel ale nervově a v posledním kole spadl.

Naopak Mercado a Rinaldi se vyhnuli jakýmkoliv riskantním akcím a pro Ducati tak připravili premiérový double. Raffaele De Rosa (Althea BMW Racing Team) si po zásluze přijel pro místo třetí, za ním byli odmávnuti Russo, Marino, Calia, Montovani, Marconi, Scheib, Massei, Vitali, Staring, Andreozzi a Ponsson.

Český Rookie Míra Popov začal restartovaný závod na P25, pak se sice propadl až na P27, ale postupně se zlepšoval a byl v cíli odmávnut jako 23.