Superpole kořistí Camerona Beaubiera

Druhý závodní víkend MotoAmerica se koná na stejném okruhu jako ten první, tedy na Road America, konkrétně na okruhu Elkhart Lake ve státě Wisconsin. Na pořadu bylo 15 minutové Superpole na trati dlouhé 6,515 km.

V něm dominoval - stejně jako před 4 týdny - Cameron Beaubier z týmu Monster Energy Attack Performance Yamaha. Čtyřnásobný americký šampion zajel se svým motocyklem Yamaha R1 čas 2:10.623, což byl nový rekord okruhu. Se ztrátou 0,617 skončil v Qualifying druhý Rookie Bobby Fong, třetí pak Beaubierův týmový kolega, 26-letý Jake Gagne. Bývalý mistr světa Moto2 Toni Elias ztratil přes 2 sekundy a obsadil místo páté.