Reklama

Stocky v Magny Cours vyhrál Guarnoni, o titulu stále není nerozhodnuto Hlavní obrázek k článku: Stocky v Magny Cours vyhrál Guarnoni, o titulu stále není nerozhodnuto

Lokalmatador Jeremy Guarnoni vyhrál domácí závod na okruhu Magny Cours, nestartoval pro zranění Toprak Razgatlioglu (Kawasaki) a jelikož lídr ME Michael Ruben Rinaldi obsadil až 10. místo, tak o titulu se rozhodne až ve finále v Jerezu.

Zatímco Jeremy Guarnoni (Kawasaki) rozhodl závod odvážným manévrem v posledním kole, a vyhrál letos svůj první závod, tak další Francouz Florian Marino (Yamaha) díky druhému místu zkrátil náskok na lídra šampionátu Rinaldiho na pouhých 8 bodů. Razgatlioglu je stále ještě ve hře, na Itala ztrácí 14 bodů.

Třetí místo si zajistil Ital Federico Sandi s BMW S1000RR. Top-5 pak doplnili jeho krajan Roberto Tamburini (Yamaha) a Ukrajinec Ilya Mikhalchik (Kawasaki). Chráněnec Troye Baylisse Mike Jones (Ducati) obsadil 6. místo, a dále následovali Sébastien Suchet (CH) s BMW, Luca Vitali (I) a Maximilian Scheib (RCH) - oba Aprilia a elitní desítku dokompletoval lídr šampionátu Michael Ruben Rinaldi (I) s Ducati.

Před posledním závodem vede Rinaldi se ziskem 128 bodů, který nevyužil při zranění Razgatlioglu svůj první mistrovský mečbol. Druhý je Marino (120) a třetí Razgatlioglu (114). Čtvrtý Tamburini nasbíral 95 bodů, pátý Guarnoni pak 95. Následují Jones (72), Scheib (64), Marco Faccani s BMW (61), Vitali (60) a Sandi (56).Login Přihlásit Registrace ›