Reklama

Stefan Bradl pojede s wild card v Brně Hlavní obrázek k článku: Stefan Bradl pojede s wild card v Brně

Manažer HRC a továrního týmu Repsol Honda Alberto Puig už oznámil, ve kterých dvou Grand Prix pojede s wild card testovací jezdec HRC Stefan Bradl z Německa.

Bude to španělský závod v Jerezu (5. května) a naše Grand Prix na Masarykově okruhu (4. srpna). Maximální počet startů s wild card je pro 29-letého Stefana Bradla omezen celkem na 3 závody Grand Prix. Jelikož ale bude Bradl letos absolvovat více testovacích dnů než vloni, tak tento maximální počet závodních dnů nebude 100% využit.

Vloni absolvoval Bradl celkem 5 závodů Grand Prix, neboť s motocyklem Honda RC213V zaskakoval po FP1 za Itala Franca Morbidelliho na Sachsenringu v týmu Marc VDS (16. místo), s wild card jel v Brně (crash hned v 1. kole) a v Misanu (crash) a v Sepangu (skončil 13.) a ve Valencii (byl odmávnut jako 9.) startoval místo zraněného Cala Crutchlowa v týmu LCR Honda.

Dle Bradla má závod s wild card význam pouze v případě, když se před ním dá na stejné trati testovat.

Před Jerezem by měl Bradl mít možnost na jihu Španělska testovat v dubnu, před Brnem je plánován tradiční test HRC v červenci.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama