Reklama

Startovní rošt WorldSBK 2020 je skoro naplněn Hlavní obrázek k článku: Startovní rošt WorldSBK 2020 je skoro naplněn

Tento týden nás od čtvrtka do soboty! čeká poslední závodní event této sezóny šampionátu motocyklů, co nejvíce podobných těm sériovým. A většinou už bývá jasné, kdo v kterém týmu na jakém motocyklu pojede v sezóně následující. Jak tedy vypadá sezóna 2020?

Všech pět továrních týmů pro šampionát WorldSBK 2020 už své jezdce má, také většina privátních týmů má už jasno o svých pilotech.

Ačkoliv vše směřuje k tomu, že se jeden ze závodů šampionátu pojede na německé trati Oschersleben, tak ani jeden ze dvou současných německých jezdců tohoto šampionátu zatím nemá své místo na startovním roštu pro sezónu 2020.

Zatímco pro Markuse Reiterbergera (BMW) se už zřejmě žádná šance nenabízí, tak Sandro Cortese (GRT Yamaha) stále ještě jednu a to celkem reálnou, má. Cortese jedná s týmem Ten Kate Yamaha o místo vedle Lorise Baze, další možnosti ale dvojnásobný mistr světa nemá. Cortese jednal sice také s Barni Ducati a Puccetti Kawasaki, ale tyto místa získali Leon Camier a Javier Fores.

Naopak pro Markuse Reiterbergera jsou všechny dveře do tohoto šampionátu prakticky zavřeny. Nově vzniklý tým Kiefer Racing se rozhodl pro šampionát WorldSSP s motocykly Yamaha a ačkoliv by tam Reitiho velmi rádi uvítali, tak Bavorčan nechce závodit na motocyklu o objemu 600 ccm s pouhými 145 HP.

Všech pět továrních týmů je plně obsazeno

Kawasaki má s Jonathanem Reou smlouvu do konce 2020, vedle něho pojede od Yamahy přestupující Alex Lowes, který nahradí Leona Haslama.

V továrním týmu Yamahy zůstává Michael van der Mark, jeho týmovým kolegou bude 23-letý Toprak Razgatlioglu jako nástupce za Lowese, Turek tak opouští Puccetti Kawasaki.

V továrním týmů Ducati je jasný a zůstává Chaz Davies, místo Alvara Bautisty - zamířil k Hondě - pojede aktuální šampion BSB Scott Redding.

BMW má v Tomovi Sykesovi velmi silnou týmovou #1, místo Markuse Reiterbergera pojede bývalý vícemistr světa Eugene Laverty ze Severního Irska.

Tovární tým Hondy bude mít složení Alvaro Bautista a lídr japonského šampionátu Takumi Takahashi. Všechno nasvědčuje tomu, že Moriwaki bude satelitním týmem značky Honda.

Boss Althea Genesio Bevilacqua potvrdil, že bude pokračovat s Hondou. Zda druhou šanci dostane i jezdec Alessandro Delbianco, není zatím jasné.

Privátní tým Kawasaki-Pedercini má hodně silnou dvojici: Jordi Torres a Lorenzo Savadori.

Puccetti se domluvila s Javierem Foresem, to by mělo být potvrzeno v nejbližších hodinách.

Finančně hodně slabý Orelac Kawasaki zřejmě už v šampionátu neuvidíme, ale potvrzeno není dosud nic.

Go Eleven Ducati hledá nástupce za Eugene Lavertyho, největší šance mají Leandro Mercado - má podporu i od DWO a Lorenzo Zanetti.

Nově bude v šampionátu MS-Superbike závodit italská stáj Motocorsa Ducati. Jezdcem se zdál být hodně dlouho jasný Samuele Cavalieri, ovšem po předpokládaném odchodu týmu Orelac Kawasaki ze šampionátu, se promoter DWO (Dorna World Organisation) snaží umístit do nějakého týmu kvůli jihoamerickému závodnímu víkendu Argentince Mercada.

Nově se v šampionátu objeví britský tým Team Brixx Ducati, jezdcem bude přítel dcery majitele týmu Sylvain Barrier.

GRT Yamaha dnes oficiálně potvrdila dvojici ve složení Federico Caricasulo a US-Boy Garrett Gerloff.

2020 uvidíme v každém případě přes 20 stabilních jezdců, letos jich ve druhé polovině sezóny (s Bazem) bylo pouze 19.

Piloti MS-Superbike 2020:

Kawasaki: Jonathan Rea (GB), Alex Lowes (GB)

Aruba Ducati: Chaz Davies (GB), Scott Redding (GB)

Pata Yamaha: Michael vd Mark (NL), Toprak Razgatlioglu (TR)

BMW: Tom Sykes (GB), Eugene Laverty (GB)

Honda: Alvaro Bautista (E), Takumi Takahashi (J)

Althea Honda: Delbianco?

Moriwaki Honda: Haslam? Kiyonari? Delbianco? Aegerter?

Ten Kate Yamaha: Loris Baz (F), Cortese?

GRT Yamaha: Federico Caricasulo (I), Garrett Gerloff (USA)

Pedercini Kawasaki: Jordi Torres (E), Lorenzo Savadori (I)

Puccetti Kawasaki: Javier Fores (E)

Orelac Kawasaki?: Mercado?

Barni Ducati: Leon Camier (GB)

Go Eleven Ducati: Mercado? Zanetti?

Motocorsa Ducati: Cavalieri? Mercado?

Brixx Ducati: Sylvain Barrier (F)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama