Startovní listiny Grand prix 2020
- Publikovno: 19.11.2019
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Dorna a IRTA dnes oficiálně uveřejnily startovní listiny ve všech třech objemových kubaturách. Nepřinesl žádná velká překvapení, zůstalo u stejných jmen a týmů, jak jsme vám je průběžně přinášeli.
Ve startovní listině královské kubatury k žádnému překvapení (změně) NAŠTĚSTÍ v posledních dnech nedošlo, zůstává #17 Karel Abraham, naopak #5 Johann Zarco chybí.
Byl potvrzen jako Rookie mistr světa Moto2 Alex Marquez za tovární tým Repsol Honda, stejně jako Danilo Petrucci v Ducati Teamu a Jack Miller za Pramac Racing Ducati.
V továrním týmu Red Bull KTM pojede Rookie Brad Binder, v satelitním týmu Tech3 KTM se už při finále ve Valencii uvedl velmi dobře další Rookie Iker Lecuona.
MotoGP Entry list 2020
4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati
9 Danilo PETRUCCI ITA Ducati Team Ducati
12 Maverick VIŇALES SPA Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha
17 Karel ABRAHAM CZE Reale Avintia Racing Ducati
20 Fabio QUARTARARO FRA Petronas Yamaha SRT Yamaha
21 Franco MORBIDELLI ITA Petronas Yamaha SRT Yamaha
27 Iker LECUONA SPA Red Bull KTM Tech 3 KTM
29 Andrea IANNONE ITA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia
30 Takaaki NAKAGAMI JPN LCR Honda IDEMITSU Honda
33 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM
35 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda CASTROL Honda
36 Joan MIR SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki
41 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia
42 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki
43 Jack MILLER AUS Pramac Racing Ducati
44 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM
46 Valentino ROSSI ITA Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha
53 Tito RABAT SPA Reale Avintia Racing Ducati
63 Francesco BAGNAIA ITA Pramac Racing Ducati
73 Alex MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda
88 Miguel OLIVEIRA POR Red Bull KTM Tech 3 KTM
93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda
Moto2: Ze startovního roštu zmizely motocykly KTM. Týmy American Racing KTM a Red Bull KTM Ajo přecházejí na Kalex. Novými jezdci na startovním roštu budou Lorenzo Dalla Porta (Italtrans Racing Team), Andi Farid Izdihar (Idemitsu Honda Team Asia), Marcos Ramirez (American Racing), Aron Canet (Angel Nieto Team), Kasma Daniel Bin Kasmayudin (ONEXOX TKKR SAG Team) a Edgar Pons (Federal Oil Gresini Moto2).
Dalších několik pilotů vyměnilo své dosavadní týmy a pojedou v nových: Nicolo Bulega (Federal Oil Gresini Moto2), Sam Lowes (EG 0.0 Marc VDS), Simone Corsi (MV Agusta Temporary Forward), Jesko Raffin (NTS RW Racing GP), Tetsuta Nagashima (Red Bull KTM Ajo), Hafizh Syahrin (Angel Nieto Team) - ten se vrací z MotoGP, Marco Bezzecchi (Sky Racing Team VR46), Jake Dixon (Petronas Sprinta Racing) a Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing).
Moto2 Entry list 2020
2 Jesko RAFFIN SWI NTS RW Racing GP NTS7 Lorenzo BALDASSARRI ITA FLEXBOX HP 40 Kalex
9 Jorge NAVARRO SPA Speed Up Racing Speed Up
10 Luca MARINI ITA SKY Racing Team VR46 Kalex
11 Nicolo BULEGA ITA Federal Oil Gresini Moto2 Kalex
12 Thomas LUTHI SWI Liqui Moly Intact GP Kalex
16 Joe ROBERTS USA American Racing Kalex
19 Lorenzo DALLA PORTA ITA Italtrans Racing Team Kalex
21 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Speed Up Racing Speed Up
22 Sam LOWES GBR EG 0,0 Marc VDS Kalex
23 Marcel SCHROTTER GER Liqui Moly Intact GP Kalex
24 Simone CORSI ITA MV Agusta Temporary Forward MV Agusta
27 Andi FARID IZDIHAR IND IDEMITSU Honda Team Asia Kalex
33 Enea BASTIANINI ITA Italtrans Racing Team Kalex
35 Somkiat CHANTRA THA IDEMITSU Honda Team Asia Kalex
40 Augusto FERNANDEZ SPA FLEXBOX HP 40 Kalex
42 Marcos RAMIREZ SPA American Racing Kalex
44 Aron CANET SPA Angel Nieto Team Speed Up
45 Tetsuta NAGASHIMA JPN Red Bull KTM Ajo Kalex
55 Hafizh SYAHRIN MAL Angel Nieto Team Speed Up
57 Edgar PONS SPA Federal Oil Gresini Moto2 Kalex
62 Stefano MANZI ITA MV Agusta Temporary Forward MV Agusta
64 Bo BENDSNEYDER NED NTS RW Racing GP NTS
72 Marco BEZZECCHI ITA SKY Racing Team VR46 Kalex
87 Remy GARDNER AUS ONEXOX TKKR SAG Team Kalex
88 Jorge MARTIN SPA Red Bull KTM Ajo Kalex
96 Jake DIXON GBR Petronas Sprinta Racing Kalex
97 Xavi VIERGE SPA Petronas Sprinta Racing Kalex
... TBC EG 0,0 Marc VDS Kalex
Moto3: Osm Rookies uvidíme v nejslabší kubatuře Grand Prix: Ryusei Yamanaka (Estrella Galicia 0.0), Jason Dupasquier (Pruestel GP), Jeremy Alcoba (Kömmerling Gresini Moto3), Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3), Barry Baltus (Pruestel GP) - ten ale teprve po dovršení potřebných 16 let věku, Maximilian Kofler (CIP - Green Power), Yuki Kunii (Honda Team Asia) a Carlos Tatay (Reale Avintia Arizona 77).
S výjimkou těch, kteří přešli o kubaturu výš do Moto2™, tak své týmy vyměnili: Jaume Masia (Leopard Racing), Dennis Foggia (Leopard Racing), Filip Salač (Snipers Team), Andrea Migno (Sky Racing Team VR46), Alonso Lopez (Sterilgarda Max Racing Team), Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) – nový tým s novými motocykly Husqvarna – Raúl Fernández (Red Bull KTM Ajo), Jakub Kornfeil (BOE Skull Rider Mugen Race), Kaito Toba (Red Bull KTM Ajo), Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech3), Stefano Nepa (Angel Nieto Team) a Khairul Idham Pawi (Petronas Sprinta Racing).
Moto3 Entry list 2020
5 Jaume MASIA SPA Leopard Racing Honda6 Ryusei Yamanaka Estrella Galicia 0,0 Honda
7 Dennis FOGGIA ITA Leopard Racing Honda
11 Sergio GARCIA SPA Estrella Galicia 0,0 Honda
12 Filip SALAC CZE VNE Snipers Honda
13 Celestino VIETTI ITA SKY Racing Team VR46 KTM
14 Tony ARBOLINO ITA VNE Snipers Honda
16 Andrea MIGNO ITA ITA SKY Racing Team VR46 KTM
17 John MCPHEE GBR Petronas Sprinta Racing Honda
19 Gabriel RODRIGO ARG Kömmerling Gresini Moto3 Honda
21 Alonso LOPEZ SPA Sterilgarda Max Racing Team Husqvarna
23 Niccolo ANTONELLI ITA SIC58 Squadra Corse Honda
24 Tatsuki SUZUKI JPN SIC58 Squadra Corse Honda
25 Raul FERNANDEZ SPA Red Bull KTM Ajo KTM
27 Kaito TOBA JPN Red Bull KTM Ajo KTM
40 Darryn BINDER RSA CIP Green Power KTM
42 Marcos RAMIREZ SPA Leopard Racing Honda
50 Jason DUPASQUIER SWI PruestelGP KTM
52 Jeremy ALCOBA SPA Kömmerling Gresini Moto3 Honda
53 Deniz ONCU TUR Red Bull KTM Tech 3 KTM
55 Romano FENATI ITA Sterilgarda Max Racing Team Husqvarna
70 Barry BALTUS BEL PruestelGP KTM
71 Ayumu SASAKI JPN Red Bull KTM Tech 3 KTM
73 Maximilian KOFLER AUT CIP Green Power KTM
75 Albert ARENAS SPA Angel Nieto Team KTM
76 Makar YURCHENKO KAZ BOE Skull Rider Mugen Race KTM
79 Ai OGURA JPN Honda Team Asia Honda
82 Stefano NEPA ITA Angel Nieto Team KTM
84 Jakub KORNFEIL CZE BOE Skull Rider Mugen Race KTM
89 Khairul Idham PAWI MAL Petronas Sprinta Racing Honda
92 Yuki Kunii JPN Honda Team Asia Honda
99 Carlos TATAY SPA Reale Avintia Arizona 77 KTM
Zdroj: MotoGP
- Přidat komentář 4
- Publikováno: 19.11.2019
- Zařazeno v:
- Autor: