Reklama

Startovní listiny Grand prix 2020 Hlavní obrázek k článku: Startovní listiny Grand prix 2020

Dorna a IRTA dnes oficiálně uveřejnily startovní listiny ve všech třech objemových kubaturách. Nepřinesl žádná velká překvapení, zůstalo u stejných jmen a týmů, jak jsme vám je průběžně přinášeli.

Ve startovní listině královské kubatury k žádnému překvapení (změně) NAŠTĚSTÍ v posledních dnech nedošlo, zůstává #17 Karel Abraham, naopak #5 Johann Zarco chybí.

Byl potvrzen jako Rookie mistr světa Moto2 Alex Marquez za tovární tým Repsol Honda, stejně jako Danilo Petrucci v Ducati Teamu a Jack Miller za Pramac Racing Ducati.

V továrním týmu Red Bull KTM pojede Rookie Brad Binder, v satelitním týmu Tech3 KTM se už při finále ve Valencii uvedl velmi dobře další Rookie Iker Lecuona.

MotoGP Entry list 2020

4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati

9 Danilo PETRUCCI ITA Ducati Team Ducati

12 Maverick VIŇALES SPA Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha

17 Karel ABRAHAM CZE Reale Avintia Racing Ducati

20 Fabio QUARTARARO FRA Petronas Yamaha SRT Yamaha

21 Franco MORBIDELLI ITA Petronas Yamaha SRT Yamaha

27 Iker LECUONA SPA Red Bull KTM Tech 3 KTM

29 Andrea IANNONE ITA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia

30 Takaaki NAKAGAMI JPN LCR Honda IDEMITSU Honda

33 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM

35 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda CASTROL Honda

36 Joan MIR SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki

41 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia

42 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki

43 Jack MILLER AUS Pramac Racing Ducati

44 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM

46 Valentino ROSSI ITA Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha

53 Tito RABAT SPA Reale Avintia Racing Ducati

63 Francesco BAGNAIA ITA Pramac Racing Ducati

73 Alex MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda

88 Miguel OLIVEIRA POR Red Bull KTM Tech 3 KTM

93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda

Moto2: Ze startovního roštu zmizely motocykly KTM. Týmy American Racing KTM a Red Bull KTM Ajo přecházejí na Kalex. Novými jezdci na startovním roštu budou Lorenzo Dalla Porta (Italtrans Racing Team), Andi Farid Izdihar (Idemitsu Honda Team Asia), Marcos Ramirez (American Racing), Aron Canet (Angel Nieto Team), Kasma Daniel Bin Kasmayudin (ONEXOX TKKR SAG Team) a Edgar Pons (Federal Oil Gresini Moto2).

Dalších několik pilotů vyměnilo své dosavadní týmy a pojedou v nových: Nicolo Bulega (Federal Oil Gresini Moto2), Sam Lowes (EG 0.0 Marc VDS), Simone Corsi (MV Agusta Temporary Forward), Jesko Raffin (NTS RW Racing GP), Tetsuta Nagashima (Red Bull KTM Ajo), Hafizh Syahrin (Angel Nieto Team) - ten se vrací z MotoGP, Marco Bezzecchi (Sky Racing Team VR46), Jake Dixon (Petronas Sprinta Racing) a Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing).

Moto2 Entry list 2020

2 Jesko RAFFIN SWI NTS RW Racing GP NTS

7 Lorenzo BALDASSARRI ITA FLEXBOX HP 40 Kalex

9 Jorge NAVARRO SPA Speed Up Racing Speed Up

10 Luca MARINI ITA SKY Racing Team VR46 Kalex

11 Nicolo BULEGA ITA Federal Oil Gresini Moto2 Kalex

12 Thomas LUTHI SWI Liqui Moly Intact GP Kalex

16 Joe ROBERTS USA American Racing Kalex

19 Lorenzo DALLA PORTA ITA Italtrans Racing Team Kalex

21 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Speed Up Racing Speed Up

22 Sam LOWES GBR EG 0,0 Marc VDS Kalex

23 Marcel SCHROTTER GER Liqui Moly Intact GP Kalex

24 Simone CORSI ITA MV Agusta Temporary Forward MV Agusta

27 Andi FARID IZDIHAR IND IDEMITSU Honda Team Asia Kalex

33 Enea BASTIANINI ITA Italtrans Racing Team Kalex

35 Somkiat CHANTRA THA IDEMITSU Honda Team Asia Kalex

40 Augusto FERNANDEZ SPA FLEXBOX HP 40 Kalex

42 Marcos RAMIREZ SPA American Racing Kalex

44 Aron CANET SPA Angel Nieto Team Speed Up

45 Tetsuta NAGASHIMA JPN Red Bull KTM Ajo Kalex

55 Hafizh SYAHRIN MAL Angel Nieto Team Speed Up

57 Edgar PONS SPA Federal Oil Gresini Moto2 Kalex

62 Stefano MANZI ITA MV Agusta Temporary Forward MV Agusta

64 Bo BENDSNEYDER NED NTS RW Racing GP NTS

72 Marco BEZZECCHI ITA SKY Racing Team VR46 Kalex

87 Remy GARDNER AUS ONEXOX TKKR SAG Team Kalex

88 Jorge MARTIN SPA Red Bull KTM Ajo Kalex

96 Jake DIXON GBR Petronas Sprinta Racing Kalex

97 Xavi VIERGE SPA Petronas Sprinta Racing Kalex

... TBC EG 0,0 Marc VDS Kalex

Moto3: Osm Rookies uvidíme v nejslabší kubatuře Grand Prix: Ryusei Yamanaka (Estrella Galicia 0.0), Jason Dupasquier (Pruestel GP), Jeremy Alcoba (Kömmerling Gresini Moto3), Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3), Barry Baltus (Pruestel GP) - ten ale teprve po dovršení potřebných 16 let věku, Maximilian Kofler (CIP - Green Power), Yuki Kunii (Honda Team Asia) a Carlos Tatay (Reale Avintia Arizona 77).

S výjimkou těch, kteří přešli o kubaturu výš do Moto2™, tak své týmy vyměnili: Jaume Masia (Leopard Racing), Dennis Foggia (Leopard Racing), Filip Salač (Snipers Team), Andrea Migno (Sky Racing Team VR46), Alonso Lopez (Sterilgarda Max Racing Team), Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) – nový tým s novými motocykly Husqvarna – Raúl Fernández (Red Bull KTM Ajo), Jakub Kornfeil (BOE Skull Rider Mugen Race), Kaito Toba (Red Bull KTM Ajo), Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech3), Stefano Nepa (Angel Nieto Team) a Khairul Idham Pawi (Petronas Sprinta Racing).

Moto3 Entry list 2020

5 Jaume MASIA SPA Leopard Racing Honda

6 Ryusei Yamanaka Estrella Galicia 0,0 Honda

7 Dennis FOGGIA ITA Leopard Racing Honda

11 Sergio GARCIA SPA Estrella Galicia 0,0 Honda

12 Filip SALAC CZE VNE Snipers Honda

13 Celestino VIETTI ITA SKY Racing Team VR46 KTM

14 Tony ARBOLINO ITA VNE Snipers Honda

16 Andrea MIGNO ITA ITA SKY Racing Team VR46 KTM

17 John MCPHEE GBR Petronas Sprinta Racing Honda

19 Gabriel RODRIGO ARG Kömmerling Gresini Moto3 Honda

21 Alonso LOPEZ SPA Sterilgarda Max Racing Team Husqvarna

23 Niccolo ANTONELLI ITA SIC58 Squadra Corse Honda

24 Tatsuki SUZUKI JPN SIC58 Squadra Corse Honda

25 Raul FERNANDEZ SPA Red Bull KTM Ajo KTM

27 Kaito TOBA JPN Red Bull KTM Ajo KTM

40 Darryn BINDER RSA CIP Green Power KTM

42 Marcos RAMIREZ SPA Leopard Racing Honda

50 Jason DUPASQUIER SWI PruestelGP KTM

52 Jeremy ALCOBA SPA Kömmerling Gresini Moto3 Honda

53 Deniz ONCU TUR Red Bull KTM Tech 3 KTM

55 Romano FENATI ITA Sterilgarda Max Racing Team Husqvarna

70 Barry BALTUS BEL PruestelGP KTM

71 Ayumu SASAKI JPN Red Bull KTM Tech 3 KTM

73 Maximilian KOFLER AUT CIP Green Power KTM

75 Albert ARENAS SPA Angel Nieto Team KTM

76 Makar YURCHENKO KAZ BOE Skull Rider Mugen Race KTM

79 Ai OGURA JPN Honda Team Asia Honda

82 Stefano NEPA ITA Angel Nieto Team KTM

84 Jakub KORNFEIL CZE BOE Skull Rider Mugen Race KTM

89 Khairul Idham PAWI MAL Petronas Sprinta Racing Honda

92 Yuki Kunii JPN Honda Team Asia Honda

99 Carlos TATAY SPA Reale Avintia Arizona 77 KTM

Zdroj: MotoGP



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama