Reklama

Společnost Ten Kate Racing vyhlásila bankrot Hlavní obrázek k článku: Společnost Ten Kate Racing vyhlásila bankrot

Od roku 2004 byl Ten Kate Racing výkladní skříní továrny Honda v MS-Superbike. 2007 pak dokonce zásluhou Jamese Toselanda získala tato nizozemská stáj titul mistra světa. Do roku 2014 vždy minimálně jednou slavil nizozemský tým bratranců Ronalda a Gerrita Ten Kateových za sezónu vítězství.

Ovšem ani věhlasný Jonathan Rea neskončil v MS lépe než v Top-3. A nedařilo se ani v prestižní 8hodinovce v Suzuce, v posledních čtyřech letech byla Yamaha úspěšnější.

30. října oznámila Honda týmu Ten Kate a 6. listopadu celému světu, že Honda Racing Corporation (HRC) bude na sezónu 2019 spolupracovat s dlouholetým partnerem Moriwaki Japan a s italskou stájí Althea jako s logistickým partnerem.

A tak dnes majitel firmy Gerrit ten Kate, jeho bratranec a týmový principál Ronald ten Kate týmový manažer Kervin Bos oficiálně vyhlásili týmový bankrot.

Jako důvod bylo oficiálně vyhlášeno pozdní oznámení od Hondy, že tato 18ti-letá spolupráce končí.

Od zprávy ze dne 30. října se sice snažil management Ten Kate Racing najít jinou značku motocyklů jako partnera, ale bylo už příliš pozdě.

Týmový management se bude snažit, aspoň v závěru sezóny 2019 nebo na celou sezónu 2020 vrátit se do šampionátu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama