Sobota v Sepangu kořistí Sykese, 12. Abraham

Vítězem úvodního závodu na okruhu v Sepangu se stal Polesetter Tom Sykes, kterého na stupních vítězů doplnili další Jonathan Rea a Chaz Davies. Český jezdec Karel Abraham obsadil místo 12. a získal tak 4 mistrovské body.

Suverénním vítězem prvního závodu Fassi Malaysian Round se na okruhu Sepang Int. Circuit stal mistr světa z roku 2013 Tom Sykes, druhý skončil jeho týmový kolega z továrního týmu Kawasaki a lídr šampionátu Jonathan Rea a stupně vítězů doplnil další Brit Chaz Davies s továrním motocyklem Ducati.

Za 4. místo v cíli byl hodně rád Jordi Torres a Top-5 dokompletoval Alex Lowes. který ale jistě po SP2 čekal od závodu více. Až na P6 se umístil Giugliano, naopak při své superbikové premiéře překvapil Anthony West, který týmu Pedercini nadělil umístění v elitní desítce.

Český zástupce Karel Abraham si vyjel za P12 4 mistrovské body.

Průběh závodu:

Start: Lowes, za ním Rea, Sykes, Davies a Giugliano.

1. kolo: Sykes předjel Reu a Lowese a dostal se do čela. Následovali Davies, Giugliano, Hayden, VDM, Reiti, Torres, West....16. Abraham.

2. kolo: Sykes v novém traťovém rekordu vede o 1,3 sec, Lowes se propadl za Reu a Daviese na P4 zurück. Hayden předjel Giugliana a je na P5...15. Abraham

3. kolo: Sykes vede o 1,7 sec, dále Rea, Davies, Lowes, Hayden, Giugliano, VDM, Torres, Reiti, West.

4. kolo: Sykes o 2,2 sec před Reou.

5. kolo: Sykes jezdí jako jediný časy 2.04.

6. kolo: Lowes v kačírku a do závodu se vrací na P9. Sykes s náskokem 3,3, dále Rea, Davies, Hayden, Giugliano, VDM, Reiti, Torres...15. Abraham

7. kolo: Pád Pawla Szkopeka.

8. kolo: Pád Alexe de Angelise (Aprilia)

9. kolo: Sykes o 4,2 sec před Reou a 5,1 před Daviesem. Giugliano (P4) a Reiti (P5) předjeli Haydena (P6)...13. Abraham

10. kolo: Pád Lorenza Savadoriho!

11. kolo: Sykes kontroluje bez problémů svůj náskok 4 sec. před Reou a Daviesem. Dále Reiti a souboj o Top-5: Giugliano, Torres, Hayden, VDM a Lowes...12. Abraham.

12. kolo: Defekt má Reiti (BMW)!

13. kolo: Sykes o 4,7 sec na špici. Rea a Davies. Torres je čtvrtý, dále Lowes, Giugliano, Hayden, VDM, West a Brookes...12. Abraham.

16. kolo: Sykes vyhrává suverénně o 5,2 sec před Reou a 7,6 sec před Daviesem. Torres se ztrátou 17 sec dojíždí na P4, dále Lowes (Yamaha), Giugliano (Ducati), VDM, Hayden (beide Honda), West (Kawasaki) a Camier (MV)... Abraham na P16.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - „Fassi Malaysian Round„; Sepang Int. Circuit; závod1