Reklama

Smlouva se Zarcem předčasně ukončena Hlavní obrázek k článku: Smlouva se Zarcem předčasně ukončena

V nedělním odpoledni na Red Bull Ringu se francouzský jezdec Johann Zarco a tým KTM-MotoGP dohodli, že smlouva mezi těmito dvěma subjekty může být okamžitě ukončena.

Johann Zarco má s KTM dvouletou smlouvu na výši 1,5 milionu Euro ročně a zatím jednoznačně zůstal za očekáváním: Po 11 závodech má na svém kontě pouhých 22 bodů a je v MS-MotoGP na 17. místě. Jeho týmový kolega Pol Espargaro je 11. (61 bodů) a před Zarcem je i jezdec ze satelitního týmu Tech3-KTM Rookie Miguel Oliveira (15. - 26 bodů).

Zda se Zarco zúčastní ještě zbývajících 8 závodů sezóny 2019 s motocyklem KTM RC16, nebo byl rakouský Spielberg jeho posledním závodem Grand Prix v oranžových barvách, záleží pouze na Francouzově rozhodnutí. V případě, že už nebude chtít za KTM dále závodit, je připraven okamžitě testovací pilot Mika Kallio.

V každém případě ale musí KTM hledat do továrního týmu na rok 2020 nového jezdce, uvažovaný Australan Jack Miller (zatím bez smlouvy na 2020) už odmítl.

KTM doufá, že se podaří přemluvit jejich testera Daniho Pedrosu, což je ale hodně nepravděpodobné...!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama