Skončil šampionát IDM*Superbike

Na klasickém německém okruhu Hockenheim Ring byl zakončen letošní šampionát IDM*Superbike. Ten trpěl velmi malým počtem startujících - nestartovala třeba vůbec značka Ducati. A jen díky tomu, že jezdily společně kubatury SBK a STK, tak se bylo na co dívat.

Na Hockenheim Ringu se nejdříve tradičně bojovalo v kvalifikacích a do Superpole postoupilo nejlepších 9 jezdců v následujícím pořadí: 1. Marvin Fritz/Yamaha - 1.26,199; 2. Danny de Boer/Yamaha (STK) - 1.26,390; 3. Florian Alt/Yamaha - 1.26,895; 4. Jan Bühn/BMW (STK); 5. Dominic Schmitter/BMW (STK); 6. Max Neukirchner/Yamaha; 7. Lukas Trautmann/Yamaha; 8. Roman Stamm/Kawasaki (STK); 9. Luca Grünwald/Yamaha (STK).

V Superpole byl potom časem 1.26,117 nejrychlejší nový mistr Marvin Fritz, druhý skončil za výkon 1.26,668 Danny de Boer a třetí čas 1.27,360 zajel Florian Alt. Následoval host z WorldSBK Dominic Schmitter a dále se umístili Jan Bühn, Lukas Trautmann, Roman Stamm, Luca Grünwald a Max Neukirchner.

První nedělní závod vyhrál Florian Alt s Yamahou, před svým týmovým kolegou Lukasem Trautmannem a už nově korunovaným mistrem Marvinem Fritzem.

Ve druhé jízdě se vítězstvím s tímto šampionátem rozloučil mistr Marvin Fritz, druhý byl odmávnut Florian Alt a stupně vítězů dokompletoval Lukas Trautmann.

SUPERBIKE*IDM 2016 - Hockenheim, závod 2

01- Marvin Fritz – Bayer Bikerbox Langenscheidt – Yamaha YZF R1M – 18 kol za 26:15,531
02- Florian Alt – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – +6.533
03- Lukas Trautmann – Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M – +16.415
04- Max Neukirchner - Team Yamaha MGM – Yamaha YZF R1M - +17.289
05- Damian Cudlin – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR SP – +33.311
06- Christoph Kasberger – Team Kasberger – Yamaha YZF R1M – +1 kolo

Mistrem se tedy stal bezpečně Marvin Fritz s motocyklem Yamaha. Vicemistrem Florian Alt se stejným motocyklem a třetí místo patřilo dlouhodobě zraněnému francouzskému pilotovi Mathieu Ginesovi s BMW. Stejný osud potkal favorizovaného Maxe Neukirchnera, ten se zranil při testech a do závodů se vrátil až na samém konci sezóny. Na jeho motocyklu ho nahradil Rakušan Lukas Trautmann a celkově skončil na P4. Top-5 dokompletoval další jezdec, který sezónu kvůli zranění nedokončil a sice Belgičan Bastien Mackels.

Náš Jan Halbich měl tuto sezónu skvěle rozjetou, ostatně dvě pódia to nejlépe dokumentují. Bohužel přišlo zranění a sezónu tak po druhém závodě na okruhu Schleizer Dreieck musel předčasně ukončit.