Reklama

Senzace: Biaggi nazpět v paddocku GP! Hlavní obrázek k článku: Senzace: Biaggi nazpět v paddocku GP!

Pětinásobný vítěz Grand Prix Peter Öttl a čtyřnásobný mistr světa Max Biaggi se postarali o přestupovou podzimní senzaci: Společně vytvořili závodní stáj v MS-Moto3 a ještě větší senzací je jezdec této stáje.

Jelikož Philipp Öttl z týmu svého otce Petera v Moto3 přestupuje do vyšší kubatury a bude závodit v Moto2 za tým Hervé Poncharala Tech3-KTM (týmovým kolegou bude Marco Bezzecchi), tak nebylo dlouho jisté, zda tým Südmetall Schedl Racing uvidíme v paddocku i v sezóně 2019.

Ovšem v Aragónu musely všechny týmy přicházející v úvahu na rok 2019 vyložit své karty na stůl: Südmetall Schedl Racing se spojí s týmem Max Racing čtyřnásobného mistra světa Maxe Biaggiho.

Jezdcem ale nebude dosavadní Biaggiho pilot z CEV-Repsol Marc Garcia, nýbrž 18-letý Aron Canet, letos závodící za tým Emilia Alzamory Estrella Galicia 0,0 Honda. Tento mladý Španěl má na svém kontě 48 závodů Grand Prix, třikrát už dokázal vyhrát a ještě 7x stál na stupních vítězů. Aktuálně je v MS-Moto3 čtvrtý.

Max Biaggi chtěl původně do MS vstoupit se svým vlastním týmem, ale IRTA a Dorna letos žádný nový tým neakceptovaly. Takže při závodě v Brně se Öttl sr. a Biaggi dohodli na společném projektu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama