Scott Redding nejen o MotoGP a Marquezovi Hlavní obrázek k článku: Scott Redding nejen o MotoGP a Marquezovi

„Ztrácel jsem čas a riskoval svůj život“, je názoru Scott Redding, který 2019 odešel závodit do BSB. A dále říká, že na rozdíl od Marca Márqueze neměl kolem sebe ty správné lidi. Scott Redding se tak po 11 letech loučí s paddockem MotoGP-Paddock. 2019 bude vícemistr světa 2013 z Moto2 závodit pouze v národním šampionátu.

„Nechtěl jsem do BSB. Byla to ale jediná možnost, abych mohl závodit s nadějí na úspěchy. Svému manažerovi Michaelovi [Bartholemy] jsem prostě řekl, že chci, aby mně sehnal motocykl, s kterým mohu vyhrát šampionát.“

Své závodění v MS-MotoGP označil ex-pilot tovární Aprilie jako normální ztrátu času: „Ztrácel jsem čas a riskoval svůj život. To není vůbec dobrá kombinace. Je to demoralizující. Prohráváš s lidmi, který by jsi porážel jednou rukou, kdyby jsi seděl na správné motorce. Býval jsem hladový po vítězství, ale hlad se ztratil, když jsem neměl šanci“, říká 26-letý Brit.

Po svém odchodu z týmu Marc VDS byl Redding dle svého soukromého hodnocení vždy «ve špatný čas na špatném místě». „Měl jsem zůstat ještě další sezónu v MS-Moto2 a bojovat o titul. A vše by se možná změnilo. Mohl jsem skončit v týmu Tech3-Yamaha a byl bych konkurence schopný. Folger a Zarco nejsou lepšími jezdci než já. velkou část svého života jsem s nimi závodil a oni nebyli lepší. Ale seděli na lepších motocyklech a «boom», vysvětluje Brit.

2013 vyhrál Redding s Kalexem týmu Marc VDS tři závody Moto2 a stál ještě čtyřikrát na pódiu. Titul prohrál teprve až na samém konci šampionátu s Polem Espargaem, ačkoliv byl Brit zraněný. Dnes je přesvědčený o tom, že po ještě dalším roce závodění v Moto2 by všechno probíhalo úplně jinak. “Ale byl jsem trochu naivní a frustrovaný kvůli rozdílu ve váze, myslel jsem si ale, že v MotoGP to nebude hrát tak velký rozdíl.„

V královské kubatuře se Reddingovi nikdy nepodařilo «prorazit»! Během pěti sezón získal pouze dvě pódiová umístění (2015 s VDS-Hondou, 2016 s Pramac-Ducati), v MS neskončil lépe než na P12. Sezónu 2018 dokončil s motocyklem Aprilia na P21.

“Musel jsem pryč a začít něco nového a pak se chci vrátit. Nemusím se za každou cenu vracet do MotoGP. Chtěl bych třeba do MS-Superbike s konkurenceschopným motocyklem a stát se mistrem světa. To je nyní můj cíl!„, má jasno o své budoucnosti Redding

Návrat do MotoGP ale úplně nevylučuje: “Pokud bych dostal šanci závodit na dobrém motocyklu v MotoGP, tak bych to ještě jednou zkusil„.

Redding si ostatně myslí, že stejně starý Marc Márquez nemá více talentu než on sám. Ale pětinásobný mistr světa MotoGP měl na rozdíl od něho štěstí, že mohl po mnoho let spolupracovat s těmi správnými lidmi: “ To a také peníze jsou dva největší rozdíly mezi mnou a Márquezem. Myslím si, že on to ví. Mnoho lidí také ví, že jsme měli ten stejný talent. Naše pozadí bylo rovněž hodně podobné. Neměl toho moc. Proto mám před ním obrovský respekt. Ale on byl vybrán ve Španělsku, já jsem byl také ve Španělsku, ale nevstoupil jsem tou správnou nohou. Tak jako já, tak ani moje rodina prostě do systému v mnoha bodech nezapadla„.

“Marc měl po celý život za sebou Red Bull a Repsol. Měl svůj vlastní tým v Moto2. To prostě s ním nemůžeš soupeřit. Měl na své straně [Emilia] Alzamoru. Mně bylo 15 let a nebydlel jsem ani doma. Dovedete si představit , co udělá 15-letý, když se má stát samostatným. Samou kravinu, prostě jsem si žil svůj život. Ano, byly zde závody. Trénoval jsem, hodně tvrdě jsem pracoval. Ale neměl jsem nikoho, ke komu bych mohl zajít„, vysvětluje dále Redding.

“V Moto2 jsem se každý den hodně naučil. Každý den jsem tvrdě trénoval. To je nejdůležitější, aby se jezdec stále vyvíjel. Můžeš se s talentem dostat hodně daleko - ale s penězi a s dobrým vedením se dostaneš ještě o něco dále", vzpomíná Redding na své závodění v Moto2.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama