Reklama

Šampionát CEV-Repsol pokračuje ve Valencii Hlavní obrázek k článku:  ampionát CEV-Repsol pokračuje ve Valencii

Vysoce kvalitní šampionát CEV-Repsol bude mít následující víkend na pořadu další podnik. Ten se koná na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Pojedou se 2 závody kubatury Moto3 a jeden Moto2, rovněž ETC se pojedou dvakrát.

Podívejme se telegraficky, co se událo při prvním podniku na portugalském okruhu Circuito de Estoril:

Závod Moto3, kde se jela pouze jedna jízda, vyhrál Belgičan Barry Baltus (Sama Qatar Ángel Nieto Team - KTM), a stupně vítězů dokompletovali Xavier Artigas (Leopard Junior Team) a José Julián García (Fau55 El Seňor de las Bolsas).

V kubatuře Moto2 - dvě závodní jízdy - se o vítězství podělili Fin Niki Tuuli (Team Stylobike - Kalex) a Ital Alessandro Zaccone (PromoRacing - Kalex).

Zatímco v Moto3 vede pochopitelně vítěz úvodního závodu Baltus, tak v Moto2 je následující pořadí: Lídrem je Tuuli (45 bodů), o druhé místo se dělí Zaccone a Edgar Pons (po 36).

Zatímco v Moto2 už tradičně českého zástupce nemáme, tak v Moto3 startují dva Rookies: Ondřej Vostatek a Filip Řeháček (oba za IGAX Team - KTM). Oba dva mladí Češi v Estorilu poznali, jak vysoká je úroveň tohoto šampionátu, a obsadili 25. (+1:38.506 min.), resp. 26. místo (+1:44.218 min.) - tedy byli odmávnuti jako předposlední, resp. poslední jezdci v cíli s plným počtem kol. Faktem ale je, že třeba Vostatek je ve svých 14 letech druhým nejmladším jezdcem této kubatury vůbec, jeho krajan Řeháček je o 2 roky starší.

A jede se samozřejmě i šampionát European Talent Cup, a to s českou a slovenskou účastí: 13-letý Slovák Michal Bulik závodí za IGAX Team, 15-letý Čech Matyáš Konečný za Redding - Pinamoto RS. Lídrem šampionátu je Iván Ortolá (Sama Qatar Ángel Nieto Team), následují Marcos Ruda (Cuna de Campeones) a Fenton Harrison Seabright (Wilson Racing). Zatímco Bulik ani jeden ze dvou úvodních závodů v Estorilu nedojel, tak Konečný se do hlavního závodu vůbec neprobojoval.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama