Reklama

Salačovi se v Misanu v závodě nedařilo Hlavní obrázek k článku: Salačovi se v Misanu v závodě nedařilo

Sedmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 13. září závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, kde má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team.

Závodní víkend začal volnými tréninky, v těch se Filip Salač pohyboval okolo desáté pozice a dalo se tak očekávat navázání na skvělý výsledek z posledního závodu ve Štýrském Hradci. Často bylo dokonce rychlejší, než týmový kolega Tony Arbolino. Dobrou formu potvrdil Salač také v kvalifikaci, zde se mu podařilo vybojovat skvělé desáté místo. Poprvé v rámci svého snažení ve třídě Moto3 tak český reprezentant měl možnost do závodu odstartovat mezi prvními deseti nejrychlejšími jezdci.

Nedělní závod se bohužel přes dobrou startovní pozici nepodařilo Filipovi proměnit v další bodový zisk. Okamžitě po startu se český zástupce propadl až na nebodovanou osmnáctou pozici a to i přesto, že v první zatáčce upadli hned tři adepti na vítězství. Salač se snažil získat ztracené pozice zpět a několik kol se držel na chvostu velké skupiny jezdců, z té se mu nakonec nepodařilo svou pozici vylepšit a cíle projel jako dvacátý. S dnešním závodem tak pochopitelně nebyl spokojený. Šanci vylepšit si své bodové konto bude mít již příští víkend na stejném okruhu.

Výsledek Moto3, Grand Prix San Marino, 13. září
1. McPhee, Honda
2. Ogura, Honda
3. Suzuki, Honda
4. Alcoba, Honda
5. Rodrigo, Honda
6. Arbolino, Honda
7. Masia, Honda
8. Fenati, Husqvarna
9. Foggia, KTM
10. Migno, KTM
Dále:
20. Salač

MS-Moto3 stav po 7 z 15 závodů: 1. Arenas, 106 bodů. 2. Ogura, 101. 3. McPhee, 92. 4. Suzuki, 75. 5. Arbolino, 70. 6. Vietti, 66. 7. Rodrigo, 59. 8. Raul Fernandez, 51. 9. Masia, 50. 10. Foggia, 44. 11. Alcoba, 43. 12. Darryn Binder, 37.  13. Migno, 28. 14. Antonelli, 26. 15. Fenati, 22....19. Salač 12.

Zdroj: TZ Bc. Jakuba Schimmera - managera reprezentaceLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama