Reklama

Rozhodne Misano o letošním šampionu Red Bull Rookies Cupu? Hlavní obrázek k článku: Rozhodne Misano o letošním šampionu Red Bull Rookies Cupu?

Do konce seriálu Red Bull Rookies Cupu zbývají ještě 3 závody: Jeden v Misanu a dva v Aragónu, rozdělovat se tedy bude ještě 75 bodů. Ovšem Turek Can Öncü má náskok 62 bodů a může se tedy už na okruhu «Misano World Circuit Marco Simoncelli» stát předčasně letošním šampionem.

Od roku 2017 se turecká dvojčata Öncüové - Can a Deniz výrazně zapojili do závodění v Red Bull Rookies Cupu. V současné době vede Can v celkovém pořadí tento závodní seriál a už v Misanu se tak může stát prvním tureckým celkovým šampionem Red Bull Rookies Cupu.

Can Öncü z letošních devíti závodů Red Bull Rookies-Cupu dokázal čtyři vyhrát a před svým bratrem Denizem má aktuální náskok 62 bodů. Can a Deniz závodí v Red Bull Rookies Cupu od roku 2017, navíc Deniz vyhrál celkově Asia Talent Cup. 2018 pak oba dva závodí za tým Aki Ajo v šampionátu CEV-Repsol, tedy v MSJ.

Český jezdec Filip Salač sice klesl po dvouzávodě na rakouském Spielbergu na čtvrté místo celkově - ztrácí ovšem na třetího Španěla Xaviera Artigase pouhé 2 body, ale pro italské Misano získal včera v Praze dodatečnou motivaci, když na TK byla oficiálně oznámena skutečná bomba: V sezóně 2019 pojede tento 16-letý český talent MS-Moto3 za německý tým Redox Prüstel GP jako týmový kolega Jakuba Kornfeila!

Stav šampionátu Red Bull Rookies Cup 2018

1 Can Öncü (TUR) 196 bodů
2 Deniz Öncü (TUR) 134
3 Xavier Artigas (ESP) 124
4 Filip Salač (CZE) 122
5 Ryusei Yamanaka (JPN) 104
6 Carlos Tatay (ESP) 102
7 Adrián Carrasco (ESP) 56
8 Steward Garcia (COL) 53
9 Barry Baltus (BEL) 51
10 Sean Kelly (USA) 51Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama