Reklama

Rovněž Nico Terol pojede EWC Hlavní obrázek k článku: Rovněž Nico Terol pojede EWC

Po Francouzi Mike di Megliovi (F.C.C. TSR Honda France) bude také Španěl Nico Terol (SC-Projekt Paton Reparto Corse) jako další ex-mistr světa ve 125 ccm startovat ve 24-hodinovce v Le Mans.

MS-Endurance je takovým prodloužením sportovní kariéry, kdy se jezdcům z Grand Prix prostě nechce ještě odejít do sportovního důchodu.

Příkladů máme jistě hodně: Broc Parkes (YART - Yamaha), Randy de Puniet a Yonny Hernandez (oba Honda Endurance) nebo Michael Laverty (WEPOL Racing) či náš Karel Hanika (Fany Gastro BMW Motorrad by Mercury Racing).

Rovněž Mike di Meglio (mistr světa 125-tek z roku 2008) je už nějakou tu sezónu jezdcem EWC (MS-Endurance).

Nyní se k němu v šampionátu EWC připojí další světový šampion kubatury 125 ccm, tedy historicky poslední mistr světa - 2011 vyhrál celkem 8 závodů Grand Prix a stal se tak světovým šampionem.

Potom přestoupil do prostřední kubatury a ačkoliv 2013 vyhrál tři závody Moto2, tak po 2014 už kariéru musel ukončit (pouze P14 v Argentině se strojem Suter), nesehnal místo na startovním roštu.

V Le Mans pojede Terol v týmu společně se dvěma Italy: Hodně známý je italský superbikový šampion Matteo Baiocco, už méně známý je třetí jezdec týmu Simone Saltarelli. V kubtauře Superstock budou jmenovaní pilotovat motocykl Honda CBR1000 RR.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama