Rovněž Mugello a Barcelona odřeknuty Hlavní obrázek k článku: Rovněž Mugello a Barcelona odřeknuty

Po přesunutí závodního víkendu ve francouzském Le Mans potvrdila Dorna, že se ani následující závody v italském Mugellu a ve španělské Barceloně neuskuteční v plánovaném termínu.

Dorna Sports S.L. jako promotér mistrovství světa MotoGP už na 8. března plánovaný start sezóny v «premier class» odřekla a na Losail Circuitu v Doha/Katar se závodilo pouze v kubaturách Moto2 a Moto3, neboť týmy těchto kubatur už byly na místě kvůli předchozím testům IRTA.

Potom byly následující závody Grand Prix v Buri Ramu (22.3.), Austinu (5.4.) a Termas de Río Hondo (19.4.) posunuty v řadě až do října, resp. do listopadu (Thajsko na 4.10.). Kvůli těmto změnám byla Grand Prix Aragónu posunuta dopředu ze 4.10. na 27. září, naopak Valencia musela být nově zapsána do kalendáře na pozdější termín a sice z 15. listopadu na 29. listopadu.

Španělsko a Francie se mezitím staly zeměmi, které byly vedle Itálie nejvíce postiženy virem COVID-19.

Aktuální kalendář MotoGP 2020

08. březen: Doha/Q (pouze Moto2, Moto3, tedy bez MotoGP)

Zatím bez nového termínu: Jerez/E, Le Mans/F, Mugello/I a Barcelona/E

Ovšem problémy s termíny i nadále narůstají: Okruh Grand Prix Finska KymiRing (12. července) nemá homologaci!, a dle posledních informací jsou ohroženy i dva závody v zámoří: 18. října: Motegi/J a 25. října: Phillip Island/AUS.