Reklama

Rossi těsně pod stupni vítězů Hlavní obrázek k článku: Rossi těsně pod stupni vítězů

Valentino Rossi a oba jeho spolujezdci Luca Marini a «Uccio» Salucci dokončili při závodě «Gulf 12 Hours» na okruhu «Bahrain International Circuit» těsně pod stupni vítězů, když obsadili čtvrté místo.

Valentino Rossi je rozhodně největší hvězdou motocyklového závodění - 9 titulů mistra světa a 115 vítězství v Grand Prix. Ale «Il Dottore» umí i za volantem, nejen za řidítky. Stejně jako 2019 startoval i letos na závodě «Gulf 12 Hours» - od 7. do 9. ledna 2021.

Trio pilotovalo na 5,412 km dlouhém okruhu «Bahrain International Circuit» automobil Ferrari 488 GT3 (V8 twin turbo s objemem 3,9 litrů a ca 600 HP). A velmi úspěšně bojovala «motocyklová» trojice proti specialistům, když v cíli závodu na 2x6 hodin.

Z 8. pozice na startu se 41-letý ex-mistr světa Grand Prix probojoval už v prvních zatáčkách na 6. pozici. Svému bratrovi Marinimu pak předal volant na P5. I více-mistr světa Moto2 pak předvedl - stejně jako Salucci - velmi dobrý výkon, a ukončil první část závodu mezi 12 posádkami na P5, ačkoliv byla trojice potrestána za přejetí bílé čáry při výjezdu z boxů průjezdem boxovou uličkou. V ten okamžik ale ztráceli stejně jeden okruh na pozdější vítěze s McLarenem 720S GT3 týmu Seas Motorsport.

Po dvouhodinové plánované přestávce se závod «Gulf 12 Hours» dostal do své druhé poloviny. Během druhé 6hodinovky vybojovali další místo k dobru a na konci závodu «Gulf 12 Hours» byli se dvěma koly ztráty odmávnuti na 4. místě.

Vítězství v Bahrainu získala s automobilem McLaren trojice ve složení Isa Bin Abdulla Alkhalifa, Ben Barnicoat a Martin Kodric (2 Seas Motorsport) ačkoliv se kvůlie problémům s převodovkou propadli v první části závodu až na 4. místo. Nakonec trojice Alkhalifa, Barnicoat a Kodric vyhrála suverénně s kolem náskoku, druhé místo získala posádka Porsche 911 GT3 R týmu Dinamic Motorsport v sestavě Roberto Pampinini, Mauro Calamia a Stefano Monaco. Pódium dokompletovala trojice s vozem Mercedes-AMG GT3 týmu Ram Racing v sestavě John Loggie, Christopher Froggatt a Callum Macleod.Login Přihlásit Registrace ›