Red Bull Rookies Cup na Sachsenringu

Letošní ročník Red Bull Rookies Cupu pokračoval dvěma závody na německém Sachsenringu. Ten sobotní - zkrácený - vyhrál Španěl Pedrosa Acosta, nedělní Japonec Yuki Kunii, celkově vede stále Carlos Tatay.

Crash Nicoláse Hernándeze ukončil předčasně sobotní závod Red Bull Rookies na Sachsenringu. Původně měli jezdci šampionátu Red Bull-Rookies absolvovat na 3,7 km dlouhém Sachsenringu 19 kol, ale po 14 kolech byl závod předčasně ukončen. Důvodem byl crash kolumbijského jezdce Nicoláse Hernándeze, který zůstal v bezvědomí ležet na trati. Z bezpečnostních důvodů byl závod zastaven vyvěšením červených vlajek. Naštěstí byl 16-letý Kolumbijec druhý den z nemocnice propuštěn.

Vítězství s motocyklem KTM RC 250 R získal Pedrosa Acosta (15), Španěl projel pod šachovnicovým praporkem o 0,201 sec dříve než Polesetter Yuki Kunii (16), třetí byl odmávnut o 0,320 sec zpět lídr šampionátu Carlos Tatay (16). Top-9 jezdců projelo cílem v rozmezí 1 sec.

Výsledek Red Bull Rookies Cupu, Sachsenring, Race 1: 1. Acosta. 2. Kunii, + 0,201 sec. 3. Tatay, + 0,320. 4. Noguchi, + 0,380. 5. Fellon, + 0,443. 6. Van Eerde, + 0,530. 7. Uriarte, + 0,657. 8. Dupasquier, + 0,813. 9. Cook, + 0,919. 10. Escrig, + 4,298.

V neděli vyhrál až v posledních metrech závodu Japonec Yuki Kunii. Lídr šampionátu Red Bull Rookies Cupu Carlos Tatay byl klasifikován jako druhý o pouhých 0,053 sec zpět. O třetí místo tvrdě bojovala pětičlenná skupina, nejrychlejší z nich byl sice Billy van Eerde, ale protože 17-letý Australan vyjel v posledním kole mimo trať, tak ho Race Direction posunulo ve výsledcích o 3 místa dozadu. Max Cook (16) se tak mohl radovat z prvního pódia.

Španěl Tatay má po 7 odjetých závodech z 12 celkem náskok na Japonce Kuniiho 47 bodů.

Výsledek Red Bull Rookies Cupu, Sachsenring, Race 2: 1. Kunii. 2. Tatay. 3. Cook. 4. Acosta. 5. Dupasquier. 6. van Eerde. 7. Fellon. 8. Salvador. 9. Escrig. 10. Uriarte.

Průběžný stav po 7 z 12 závodů: 1. Tatay 156 bodů, 2. Kunii 109, 3. Acosta 79, 4. Salvador 75, 5. Dupasquier 70, 6. Noguchi 66, 7. Fellon 66, 8. Uriarte 53, 9. Cook 52, 10. Baltus 40.