Red Bull Rookies Cup na Red Bull Ringu

Red Bull Rookies Cup pokračoval po delší přestávce dvěma závody na rakouském okruhu Red Bull Ring v rámci «myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich». Vyhráli je Španěl Pedro Acosta a Japonec Haruki Noguchi, celkově pak vede Carlos Tatay.

Celá první řada Escrig, Uriarte a Tatay v 1. jízdě (v sobotu) na Spielbergu chybovala, a tak vítězem úvodního závodu Bull Rookies Cupu se stal Acosta před Van Eerdem a Noguchim.

Alex Escrig, Marcos Uriarte a Carlos Tatay sice stáli v první řadě, ale vpředu nedojeli ani jeden. Uriarte odstartoval předčasně a sice už v okamžiku, kdy se rozsvítila červená světla...Pak se divil, že v zatáčce Nikiho Laudy ho nikdo nenásledoval.

Překvapen tímto manévrem svého krajana vyjel do závodu dříve i lídr šampionátu Tatay, takže následoval trest a průjezd boxovou uličkou, z konce závodního pole pak zachránil aspoň 2 body.

Na špici se mezitím tvrdě bojovalo kolo na kolo: Ve vedení se chvílemi vystřídali Japonec Haruki Noguchi, Australan Billy van Eerde - startující z 11. pozice, a také španělský Polesetter Alex Escrig. Ten 2 kola před koncem havaroval v zatáčce Rauch.

Do cílové pásky nebylo jasné, kdo vyhraje. Nakonec to byl Acosta, za ním o 3/1000 dojel Van Eerde a o dalších 8/1000 skončil třetí Noguchi.

10 Max Cook (GB) KTM RC 250 R 17 28:53,325 0:05,162 152,459

Do poslední zatáčky druhého závodu nebylo rozhodnuto o vítězi. Na konci vyhrál Haruki Noguchi, druhý byl odmávnut Carlos Tatay a stupně vítězů dokompletoval Billy van der Eerde.

Polesetter Alex Escrig byl v zahřívacím kole poslán k zemi hned po několika stovkách metrů, v zatáčce Nikiho Laudy. Viníkem byl Nizozemec Zonta van den Goorbergh a ten byl potrestán «Long-Lap-Penalty».

Z 2. pozice na gridu se dostal do čela Marcos Uriarte, ale po dvou zatáčkách už vedl Carlos Tatay. Za ním následovali Uriarte, sobotní vítěz Pedro Acosta a Haruki Noguchi.

Pak se odehrávaly větrné hrátky a Top-15 teenagerů jezdilo v rozmezí maximálně 2 sekund. Rozhodnutí padlo v posledních 4,318 km ze 17 okruhů.

Pořadí před vjezdem do posledního kola bylo následující: Acosta a dále Noguchi, Uriarte, Tatay, Lorenzo Fellon a David Salvador. «Provinilec z warmupu» Van den Goorbergh už byl dokonce na sedmém místě. V T4 se dostal do čela Noguchi, ale Tatay si to nenechal líbit a v zatáčce «Jochena Rindta» úspěšně kontroval. V poslední zatáčce ovšem musel Japonci přenechat vedení, i tentokrát dojel na pódium Australan Billy van der Eerde, i když si o místo pohoršil. Top-10 dokompletovali Adrian Huertas, Pedro Acosta, Zonta van den Goorbergh, Gabin Planques, Jason Dupasquier, Max Cook a Lorenzo Fellon.

Druhým místem v cíli tak zvýšil Tatay svůj náskok na čele letošního Red Bull Rookies Cupu. Po devíti závodech má Španěl celkem 178 bodů, Acosta ztrácí 63 bodů a je druhý. Japonec Yuki Kunii, který se zranil při svém startu s wild card na Masarykově okruhu je třetí - 109 bodů, o 2 méně má jeho krajan a vítěz ze Spielbergu Noguchi (107).