Red Bull Rookies Assen - Další vítězství Tataye, když Baltus havaroval

Red Bull Rookies-Cup by se mohl stát letos jasnou záležitostí rychlého Španěla Carlose Tataye, který už při Grand Prix v Barceloně obsadil s wild card 12. místo.

Poslední šikana v posledním kole v Assenu přinesla rozhodnutí prvního závodu Red Bull-Rookies v rámci Dutch-TT. 15-letý Barry Baltus se jel sice na čele, ale svou rychlost přehnal a z první pozice havaroval. Tím se otevřely možnosti vítězství pro Španěly Carlose Tataye (16) a Pedro Acostu (15), kteří těsně projeli cílem jako první a druhý. Zatímco Marcos Uriarte byl sice odmávnut jako třetí, tak čtvrtý dojel 18-letý Japonec Haruki Noguchi. Jelikož si ale Uriarte před několika koly zkrátil šikanu, tak dostal časový trest a ten ho posunul na místo 4. Třetí tedy skončil a stupně vítězů doplnil Noguchi.

Výsledky Assen - Race1: 1. Tatay, 16 kol za 28:22,375. 2. Acosta, + 0,011 sec. 3. Noguchi, + 6,191 sec. 4. Uriarte, + 6,411 sec. 5. Salvador. 6. Fellon. 7. Kunii. 8. Jason Dupasquier (CH), + 38,5 sec. 9. Zonta van den Goorbergh (NL), + 43,9 sec. 10. Maraev.

Průběžný stav po 4 z 12 závodů: 1. Tatay 95 bodů., 2. Kunii 54. 3. Noguchi 53. 4. Salvador 47. 5. Acista 40. 6. Dupasquier. 40. 7. Fellon 37. 8. Uriarte 30. 9. Baltus 24. 10. Rougé 19.