Reklama

Red Bull Honda: Jake Gagne nahradí Stefana Bradla Hlavní obrázek k článku: Red Bull Honda: Jake Gagne nahradí Stefana Bradla

Stefan Bradl si musí nechat ve čtvrtek zoperovat po svém pádu při MS-Superbike v Portimao zraněné pravé zápěstí, za Bavorčana pojede v Magny-Cours Američan Jake Gagne.

Pilot týmu Red Bull Honda Stefan Bradl havaroval minulou sobotu v prvním závodě MS-Superbike, když jezdil na 7. pozici. Nedělní ráno se probudil se silnými bolestmi v pravé ruce. Jelikož se německý jezdec nedostal z posledního místa ve warm-upu, tak se raději druhého portugalského závodu nezúčastnil.

Včera se podrobil na klinice v Augsburgu vyšetření pomocí computerové tomografie a na čtvrtek je naplánovaná operace. Lékaři hovoří o šestitýdenní rehabilitaci. Závody v Magny-Cours (31.9./1.10) a Jerezu (21./22.10.) musí německý ex-pilot Grand Prix v každém případě vynechat, zda se zúčastní finále v Kataru (4./5.11.) je otázkou.

Po Portimao nahradí testovací pilot HRC Takumi Takahashi také v Jerezu tragicky zahynulého Nickyho Haydeny, pro Francii a Katar byl náhradním pilotem zvolen Ital Davide Giugliano, a ten nyní dostane ještě jednu šanci, v Jerezu místo zraněného Bradla.

A jelikož Bradl nepojede v Magny-Cours, tak musel tým Red Bull Honda jmenovat dalšího náhradníka vedle Giugliana. Tím se stal překvapivě Američan Jake Gagne, který už závodil místo Haydena v Laguna Sece a vždy byl klasifikován na 15. místě, což byl velmi dobrý výsledek.

Ačkoliv Gagne nikdy ve Francii nezávodil, tak má 24-letý Kaliforňan k Francii hodně blízko, neboť jeho předci emigrovali do Kanady právě z Francie, což ostatně potvrzuje jeho přijmení.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama