Reklama

Rea získal Pole-position v Algarve, 21. Ježek Hlavní obrázek k článku: Rea získal Pole-position v Algarve, 21. Ježek

Při neúčasti zraněného současného Mr. Superpole Toma Sykese získal Pole-position do dnešního závodu WorldSBK lídr šampionátu a úřadující mistr světa Jonathan Rea. V první řadě startovního roštu ho hodně překvapivě doplnili Eugene Laverty a Lorenzo Savadori - oba Aprilia.

Nejdříve se ale bojovalo o 2 postupová místa ze Superpole1 a ty si vyjeli Jordi Torres (BMW) a Xavi Fores (Ducati). Pozice 13. a další si pak pro sobotní závod vyjeli jezdci v tomto pořadí: Leandro Mercado (Aprilia), Raffaelle De Rosa (BMW), Roman Ramos (Kawasaki), Riccardo Russo (Kawasaki), Anthony West (Kawasaki), Ayrton Badovini (Kawasaski), Allessandro Andreozzi (Yamaha), Takumi Takahashi (Honda) a Ondřej Ježek (Kawasaki).

V Superpole2 byl potom nejrychlejším Jonathan Rea - Kawasaki - časem 1:41.430 a získal tak nejlepší startovní pozici do dnešního odpoledního závodu. Letos to bylo už jeho vítězství v Superpole a celkově 12. vítězné Pole-position.

Druhý skončil hodně překvapivě Eugene Laverty - Aprilia (+0.767) a třetí - rovněž jako velké překvapení - jeho týmový kolega Lorenzo Savadori (+0.944).

Druhou řadu gridu si pak vyjeli Alex Lowes - Yamaha (+0.983), Marco Melandri s nejlepší Ducati (+1.009) a Jordi Torres - BMW (+1.156).

Michael van der Mark - Yamaha (+1.178), Stefan Bradl - Honda (+1.440) a po pádu až na 9. místě Chaz Davies - Ducati (+1.641) vytvoří řadu třetí, v té čtvrté pak budou stát tito piloti Xavi Fores - Ducati (+1.686), Leon Camier (MV Agusta) - italský motocykl měl neodstranitelný technický defekt a Tom Sykes? (Kawasaki) - oba bez času.

Český jezdec Ondřej Ježek obsadil v Superpole 1 pozici 11., takže celkově skončil na 21. místě a to znamená 7. řadu startovního roštu do dnešního závodu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama