Reklama

Razgatlioglu pojede WorldSBK s Yamahou Hlavní obrázek k článku: Razgatlioglu pojede WorldSBK s Yamahou

Turecký talent Toprak Razgatlioglu pojede WorldSBK 2020 za tovární tým Yamahy a bude tak týmovým kolegou Michaela vd Marka. 22-letý jezdec tedy opouští stáj Kawasaki Puccetti Racing a vystřídá v týmu Yamaha World Brita Alexe Lowese, třetího jezdce průběžné klasifikace šampionátu.

K dohodě došlo na Red Bull Ringu, kde byl přítomen i osobní manažer tureckého jezdce, mnohonásobný ex-mistr světa WorldSSP Kenan Sofuoglu. Marně se třeba Manuel Puccetti snažil o zprostředkování a urovnání vztahů mezi Kawasaki a Toprakem, když problém vznikl koncem července tím, že turecký pilot nedostal během letošní 8hodinovky v Suzuce šanci závodit aspoň jeden časový úsek: Rea a Haslam objeli celou 8hodinovku a ačkoliv Toprak Razgatlioglu bude uveden v listině vítězů, tak neobjel v závodě ani jedno kolo.

Startovní rošt MS-Superbike 2020 tak dostane úplně jinou podobu: Alvaro Bautista už nepojede Ducati, nýbrž zřejmě Hondu (není dosud potvrzeno) a Razgatlioglu bude místo motocyklu Kawasaki pilotovat stroj Yamaha.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama