Půjde někdo ve stopách Sandra Corteseho? Hlavní obrázek k článku: Půjde někdo ve stopách Sandra Corteseho?

V loňském roce vyhrál Němec Sandro Cortese hned při svém debutu mistrovství světa kubatury Supersport. Dá se od některého z letošních nováčků očekávat takový husarský kousek, jaký se povedl mistru světa Moto3 z roku 2012?

Protože v MS-Moto2 nenašel Cortese místo na startovním roštu 2018, tak musel, pokud chtěl i nadále závodit, odejít do MS-Supersport. A od začátku o sobě nechal hodně hlasitě slyšet. Vyhrál hned třetí závod Rookie sezóny v Aragonu, když v těch prvních dvou byl v cíli odmávnut jako třetí a čtvrtý. A od poloviny sezóny byl jasným kandidátem na zisk titulu mistra světa, který také nakonec po tvrdém souboji s Julesem Cluzelem v katarském finále získal.

Takže ani moc nepřekvapilo, že hned po Rookie sezóně v WorldSSP postoupil o level výše, do WorldSBK, kde pojede v novém týmu GRT Yamaha jako týmový kolega Marca Melandriho.

Tímto svým úspěchem ale nasadil hodně vysoko laťku pro své následovníky, a jaké jsou tedy šance letošních newcomerů v WorldSSP?

Španěl Isaac Vinales - bratranec továrního pilota Yamaha-MotoGP Mavericka Vinalese - pojede přímo místo Corteseho v týmu Kallio Racing, a to jako týmový kolega Rakušana Thomase Gradingera. Po řadě neúspěchů v MS-Moto2 má ale tento Španěl za sebou velmi úspěšné závodění v Moto3, 2014 jen těsně prohrál závody v Mugellu a ve Valencii a MS ve stejném roce dokončil v Top-7. Ovšem více než opakovaná umístění v Top-10 se mu zřejmě nepodaří zajet...

Ital Federico Fuligni má před sebou novou možnost, jak se prosadit. V uplynulé sezóně skončil v MS-Moto2 bez zisku jediného bodu, nejlépe dojel na P19. S hodně tučným sponzorským příspěvkem nakonec získal místo v týmu MV Agusta Reparto Corse, jeho týmovým kolegou mu bude krajan Raffaele De Rosa, a bude pilotovat druhý motocykl F3 675. Jeho maximem bude zřejmě občasné odmávnutí v Top-10.

Po několika výborných výsledcích v Moto3 se Francouz Jules Danilo v Moto2 v sezóně 2018 vůbec neprosadil. Nyní to zkusí 23-letý jezdec v WorldSSP. V týmu Simona Buckmastera se začíná jeho nová jezdecká kariéra a rád by jistě navázal na své krajany Julese Cluzela nebo Lucase Mahiase, což ale nebude vůbec lehké.

Možná by mohl být překvapením sezóny 2019 Gabriele Ruiu! Teprve 18-letý Ital se stal nejmladším jezdcem v WorldSBK, který kdy bodoval. Je mu předpovídaná velká budoucnost, ale v týmu GEMAR Ciociaria Honda to nebude mít lehké se prosadit proti nadvládě ostatních jezdců s motocykly Yamaha.

Španělka Maria Herrera patří mezi newcomery tohoto šampionátu a je první ženou, která bude stabilním pilotem v kubatuře WorldSSP. Mladá Španělka pojede za tým MS Racing s motocyklem Yamaha YZF-R6.

Tip webu Motoforum.cz: Zřejmě žádný z newcomerů se v sezóně 2019 neumístí celkově v Top-5.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama