První závod v Misanu vyhrál Rea, Abraham out

Vítězem sobotního závodu „Pirelli Riviera di Rimini Round“, který se jede na okruhu Misano World Circuit “Marco Simoncelli” se stal lídr šampionátu a úřadující mistr světa Jonathan Rea. Druhý skončil jeho týmový kolega z továrního týmu Kawasaki Tom Sykes a stupně vítězů doplnil Michael vd Mark.

Po šesti závodech bez vítězství se podařil lídrovi šampionátu Jonathanu Reovi (Kawasaki) v Misano postavit se na nejvyšší pódiové umístění.

První závod MS-Superbike v Misanu byl jednoznačně pod taktovkou Kawasaki. Až do cílové pásky bojovali spolu Jonathan Rea a Tom Sykes a v cíli je dělilo pouhých 90/1000 sec. Pro Reu je to první vítězství od Assenu. Oba dva piloti jezdili identické časy, nejrychlejší kolo zajel Polesetter Sykes za 1.35,507 min.

Jako třetí zajel Michael van der Mark opět hodně silný závod, v minulých závodech měl mladý Nizozemec problémem se Set-upem své Hondy CBR1000RR. V každém případě profitoval 23letý talent z pádů svého týmového kolegy Nickyho Haydena, stejně jako továrního pilota Ducati Davide Giugliana.

Neuvěřitelný stíhací závod předvedl čtvrtý v cíli Chaz Davies. Po meziproblému hned v první zatáčce přijel Welšan z prvního kola až jako 20. a musel se probojovávat celým polem. V celkovém pořadí je na celkovém pořadí v Top-3, se ztrátou 74 bodů na lídra Reu (318 bodů).

Špatně zajel dopoledne Superpole, ale odpoledne vystartoval do závodu Jordi Torres velmi dobře, a byl odmávnut v Top-5. Také jeho týmový kolega Markus Reiterberger zajel výborný závod a skončil na P6.

Nejlepším jezdcem Yamahy byl náhradník za Guintoliho Niccolo Canepa, který dojel na P7. Guintoliho náhradník po špatném Superpole (až P15 na startovním roštu). Jeho týmový kolega Alex Lowes (13.) se dostal z P4 mimo trať a ztratil tak několik pozic.

Ještě hůře se dařilo lokalmatadorovi Lorenzu Savadorimu. Pilot s motocyklem Aprilia odstartoval do závodu z P5, ale hned v první zatáčce havaroval, jeho týmový kolega Alex De Angelis získal body za P12 v cíli.

Leon Camier se svou MV Agusta F4 se v závodě prosadil skvělým výkonem a osmým místem zajel výsledek hodný respektu.

Nejlepším jezdcem se zákaznickým bikem byl nakonec Roman Ramos (Go Eleven Kawasaki), v cíli jako devátý.

V cíli bylo na bodovaných místech následující pořadí: Rea, Sykes, Van der Mark, Davies, Torres, Reiti, Canepa, Camier, Ramos, West, Brookes, Alex De Angelis, Lowes, Giugliano, a jeden mistrovský bod si vyjel Szkopek.

Náš Karel Abraham vzdal závod v 9. kole ze 17. místa, když zajel do boxu svého týmu kvůli závadě elektroniky.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Pirelli Riviera di Rimini Round; Misano World Circuit “Marco Simoncelli”- závod 1