První Pole Position pro Jorge Lorenza s Ducati

Své první Pole Position s motocyklem Ducati si dnes v Barceloně vyjel lokalmatador Jorge Lorenzo, kterého v první řadě na gridu doplní ještě mistr světa Marc Marquez - Honda a Lorenzův týmový kolega Andrea Dovizioso.

Lídr šampionátu Marc Marquez ovšem musel jít přes Q1, odkud si suverénně vybojoval postup, společně s ním také, a to hodně překvapivě Takaaki Nakagami (Honda).

Vítěz z Mugella Jorge Lorenzo zajel čas 1:38.680 a byl tak o pouhých 66/1000 sekundy rychlejší než jeho španělský krajan Marc Marquez. Andrea Dovizioso ztratil dalších 0.177 sekundy a doplní tak první řadu královské kubatury pro zítřejší závod Gran Premi Monster Energy de Catalunya na novém asfaltu okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Maverick Vinales byl dnes nejrychlejším jezdcem s motocyklem Yamaha a společně s Andreou Iannonem (Suzuki) a Danilo Petruccim (Ducati) vytvoří řadu druhou. Do třetí řady se postaví druhý jezdec v celkovém pořadí šampionátu Valentino Rossi (Yamaha) a dále jeho značkový kolega - ovšem se satelitním motocyklem - Johann Zarco a hodně překvapivě také další Španěl Tito Rabat (Ducati). Top-10 dokompletoval přes crash v Q2 Cal Crutchlow a dále se umístili Dani Pedrosa a Takaaki Nakagami.

Karel Abraham dnes v Q1 zajel nejlépe na tomto okruhu během celého závodního víkendu a skončil celkově na P21, což znamená 7. řadu startovního roštu.

Gran Premi Monster Energy de Catalunya - Circuit de Barcelona-Catalunya, MotoGP, Q2