Reklama

Přestupové news z nižších kubatur Hlavní obrázek k článku: Přestupové news z nižších kubatur

AKTUALIZOVÁNO Přestup - i když ještě oficiálně nepotvrzený - Fabia Quartarara z Moto2 z týmu Speed UP od nového týmu SIC Petronas Yamaha samozřejmě zamíchal i týmy z kubatur Moto2 a Moto3.

A co se tedy v souvislosti s jeho přestupem také událo: V jeho dosavadním týmu MB Conveyors - Speed Up Rac nahradí Francouze Fabia Quartarara na motocyklu Speed Up Španěl Jorge Navarro, jezdící letos za Federal Oil Gresini Moto2.

Týmovým kolegou Jorge Navarra by měl být Ital Romano Fenati - v letošní sezóně Marinelli Snipers Team. Jelikož Andrea Marinelli - majitel firmy Marinelli Cucine a tedy hlavní sponzor týmu Mirko Cecchiniho - nečekaně koncem května zemřel ve věku pouhých 46 roků, a nad týmem Marinelli Snipers se tak zatahují temné mraky. Ex-mistr světa Moto3 a dosavadní jezdec týmu MB Conveyors - Speed Up Rac Danny Kent si tedy bude muset hledat jiné angažmá!

A místo Navarra pojede v Federal Oil Gresini Moto2 z Moto3 přecházející Fabio di Giannantonio - Del Conca Gresini Moto3, tedy čerstvý brněnský vítěz.

A když už jsme se na začátku zmínili o týmu SIC, tak jen doplníme: Dvojici v Moto3 vytvoří dosavadní pilot Adam Norrodin z Malajsie a jeho týmovým kolegou bude - jak už jsme ostatně psali - Skot John McPhee. V kubatuře Moto2 je jasný Khairul Idham Pawi (19), když Fin Niki Tuuli - přišel během sezóny z MS-Supersport - zatím nijak nepřesvědčil.

Ale vraťme se nazpět k týmu SIC-Petronas-Yamaha v královské kubatuře: Jezdeckou dvojici vytvoří Franco Morbidelli a Fabio Quartararo, to je celkem jasné. Týmovým šéfem bude Wilco Zeelenberg, šéftechnikem Morbidelliho zůstane Diego Gubellini - ten s ním přijde z MarcVDS a šéf technikem Fabia Quartarara by měl být Ramon Forcada od Mavericka Vinalese.

Před několika málo minutami byl oznámen přechod lídra šampionátu Moto3 Itala Marca Bezzecchiho do kubatury Moto2, kde pojede ve stáji Hervé Poncharala v oficiálním týmu továrny KTM, v TECH3 - KTM. Jeho týmovým kolegou bude Philipp Öttl.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama