Premiérovým letošním vítězem Martin, 9. Kornfeil

Vítězem zahajovacího závodu sezóny Grand Prix 2018 se stal v Kataru na okruhu Losail International Circuitu největší favorit kubatury Moto3 Španěl Jorge Martin. Skvělý závod zajel český jezdec Jakub Kornfeil, v cíli odmávnutý na 9. místě.

Velmi napínavý závod rozhodl ve svůj prospěch favorizovaný Jorge Martin o pouhých 23/1000 před svým krajanem Aronem Canetem a dalším jezdcem s motocyklem Honda, kterým byl Lorenzo Dalla Porta.

Za vedoucí dvojicí ve složení Martin a Canet bojovala celý závod velká skupina jezdců o poslední volné místo na stupních vítězů. V ní skvěle jel po celý závod český jezdec Jakub Kornfeil z týmu Prüstel GP s KTM a několikrát byl průběžně na bronzové pozici. Nakonec projel cílem jako devátý a získal tak důležitých 7 bodů do šampionátu MS. Ve skupině, ze ve které havaroval Kornfeilův týmový kolega Marco Bezzecchi, byl nakonec v cíli nejrychlejším Lorenzo Dalla Porta a byl odmávnut na 3. místě v cíli. Za ním následovali Niccolo Antonelli a Top-5 dokompletoval první pilot s motocyklem KTM Gabriel Rodrigo. Fabio di Giannantonio obsadil místo 6., dále projeli pod cílovou šachovnicí dva Japonci Kaito Toba a Ayumu Sasaki a hned za nimi náš Jakub Kornfeil. Elitní desítku pak uzavřel Andrea Migno.