Pre Spielberg Moto2 - Stáhne Lüthi na Morbidelliho další body?

Už, už se zdálo, že Ital Franco Morbidelli je jasným favoritem prostřední kubatury šampionátu Grand Prix, ale přišlo na počasí nevyzpytatelné naše Brno a rázem je vše úplně jinak. Na «Masecu» se závodilo pouze na 6 kol, a jelikož Švýcar Lüthi vyhrál a Ital Morbidelli byl odmávnut až na 8. místě, tak...

V šampionátu Moto2 je tedy sice nadále na čele Franco Morbidelli se ziskem 182 bodů, ale druhý úřadující švýcarský více-mistr světa Thomas Lüthi (165) snížil po vítězství ve sprintérském závodě na Masarykově okruhu svou ztrátu na Itala - ten totiž v Brně kasíroval pouhých 8 bodů (o 17 bodů méně než Lüthi) a rozdíl mezi nimi je nyní právě těch 17 bodů. Třetí je Španěl Alex Marquez (133), čtvrtý pak Miguel Oliveira s KTM (133) a určitě obrovskou motivací rakouské továrny KTM je vyhrát svůj první v Grand Prix v kubatuře právě na domácím okruhu Red Bull Ring ve Spielbergu. Zatím má portugalský jezdec na svém letošním kontě celkem pět pódiových umístění. Top-5 kompletuje Rookie této kubatury Francesco Bagnaia (87).

Následují jako šestý letos doslova «znovuzrozený» Mattia Pasini (73) - v Barceloně sice druhý, ale vzápětí diskvalifikovaný pro použití ilegálního oleje a který v Brně z Pole Position po startu havaroval....Sedmý je výkonnostně hodně nevyrovnaný Takaaki Nakagami (69) - ten ztrácí v posledních závodech jakoby dech, osmý zkušený Simone Corsi (63), devátý Rossiho nevlastní bratr Luca Marini (54) - v Brně senzačně čtvrtý (jeho nejlepší výsledek v závodě MS vůbec) a Top-10 uzavírá Xavi Vierge (51), který z francouzského týmu Tech3 bude v sezóně 2018 závodit místo Corteseho za německou stáj Dynavolt Intact GP.

Pro zranění z motokrosového tréninku v Austrálii - s Jackem Millerem, kdy si způsobil vláskovitou zlomeninu levého zápěstí a přesto s tímto zraněním startoval Marcel Schrötter v závodě «Suzuka Eight Hours». V Brně se ale v Clinica Mobile při pátečním vyšetření ukázalo, že je nutná operace a Němec v Brně nestartoval: Operace byla úspěšně provedena v pondělí v Mnichově v nemocnici «Schreiber Klinik» od chirurga Dr. Klaus-Dietera Werbera. Dnes bude pilot týmu Dynavolt Intact GP absolvovat zátěžový test a pokud dopadne úspěšně, tak se aktuálně 12. jezdec šampionátu MS-Moto2 zkusí postavit v pátek na start volných tréninků na Red Bull Ringu.

Loňskou premiéru při GP Rakouska vyhrál pozdější mistr světa Johann Zarco, kterého na stupních vítězů doplnili Morbidelli a Rins, Lüthi dojel těsně za stupni vítězů jako čtvrtý.