Pre Sachsenring - MotoGP: Sedmé vítězství Marca Marqueze v řadě?

Pilot týmu Repsol-Honda Marc Márquez přijíždí jako favorit na Sachsenring, ovšem jeho soupeři od Yamahy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo doufají po chaotickém závodě v Assenu v zisk ztracených bodů.

GP v Assenu určitě zůstane několika pilotům MotoGP ještě dlouho ve vzpomínkách - tedy především jezdci týmu MarcVDS Jackovi Millerovi. Ten v chaotickém deštivém závodě vyhrál a postaral se tak o prvotřídní senzaci.

Poprvé od roku 2012 stál díky 21letému jezdci z Townsville opět jeden Australan na nejvyšším stupni v královské kubatuře. Stal se tak desátým nejmladším vítězem v královské kubatuře. A nejraději by si vzal rychlost z Assenu s sebou i na Sachsenring.

Jednoznačným favoritem je Marc Márquez a to hned z několika důvodů. Pilot továrního týmu Repsol-Honda totiž přijíždí nejen jako lídr MS, ale dosud nikdy na Sachsenringu neprohrál v MotoGP, navíc zde při svých trumfech vybojoval Pole-Position a vítězství získal i zásluhou nejrychlejších kol během každého vítězného závodu! 23letý Španěl dokázal v Assenu, že už dokáže závodit s velkým rozhledem a s ohledem na tabulku MS se spokojil v cíli s druhým místem.

Těžký závodní víkend má za sebou jeho krajan Jorge Lorenzo, který ale byl přesto se svým 10. místem spokojený. Tovární jezdec Yamahy se nedokázal za proměnlivého počasí vůbec dostat při Dutch TT do správného tempa a tak do Německa cestuje úřadující mistr světa se ztrátou 24 bodů na mistra světa z roku 2013 a 2014. Mallorčan ještě nikdy na Sachsenringu nevyhrál, „pouze“ čtyřikrát dojel druhý. Okruh u Hohenstein-Ernstthalu je jedním z pěti v aktuálním kalendáři MS, kde Lorenzo v královské kubatuře nikdy nestál na nejvyšším stupni vítězů.

Po další „nule“ v letošní sezóně má Valentino Rossi jedinou možnost, naplno útočit! Jeho ztráta na lídra šampionátu Márqueze je 42 bodů, na týmového kolegu Lorenza pak bodů 18. Ale Rossi vyhrál v Německu naposledy v roce 2009 a od té doby byl dvakrát odmávnut v Top-3.

Po nepříliš úspěšném Assenu doufají oba tovární piloti Ducati Andrea Iannone a Andrea Dovizioso ve větší bodový příděl právě v Německu. To platí především pro „Doviho“, ten má nyní na svém kontě po pádu další nulu, zatímco Iannone po pádu opět vstal a nakonec ještě projel cílem v Top-5.

Daleko více úspěšný byl značkový kolega Scott Redding, který týmu Octo Pramac Yakhnich zajistil poslední pódiové místo na stupních.

Velmi úspěšnou minulost má na Sachsenringu Dani Pedrosa, který zde už šestkrát vyhrál, z toho čtyřikrát v MotoGP.

30letému jezdci ale dýchá na záda jeho mladší krajan Maverick Viňales, 21letý Španěl ztrácí pouhých 4 bodů.

Naposled se před vlastním publikem představí Stefan Bradl jako tovární jezdec týmu Aprilia Racing Gresini. Ten s výjimkou jednoho závodu skončil vždy v Top-15. Vloni musel 26letý kvůli zranění domácí závod GP vynechat.

Co se týká počasí, tak na čtvrtek a pátek je předpověď lehkého deště, ale v sobotu a v neděli by mělo být sucho.