Reklama

Pre Red Bull Rookies Cup 2020 Hlavní obrázek k článku: Pre Red Bull Rookies Cup 2020

2020 nás čeká už 14. sezóna Red Bull MotoGP Rookies Cupu, které se letos zúčastní 26 teenagerů ze 14 zemí (bohužel Češi budou i letos mezi nimi chybět) a ti budou závodit v 13 závodech v rámci evropských víkendů Grand Prix.

V minulosti získali Johann Zarco, Brad Binder, Jorge Martín, Danny Kent a Joan Mir celkem 6 titulů mistrů světa a ex-Rookies vyhráli dohromady 101 závodů Grand Prix napříč kubaturami.

Jezdci s motocykly KTM RC 250 RS se poprvé od roku 2008 vrací do francouzského Le Mans a poprvé se představí při Grand Prix Finska na novém okruhu KymiRing. Bohužel ani letos se nepojede na Masarykově okruhu v Brně.

Kalendář 2020

Test: 13-15. dubna Jerez – Španělsko
Races 1-2: 2-3. května Jerez – Španělsko
Races 3-4: 16-17. května Le Mans – Francie
Race 5: 30. května Mugello – Itálie
Races 6-7: 20-21. června Sachsenring – Německo
Races 8-9: 11-12. července KymiRing – Finsko
Races 10-11: 15-16. srpna Red Bull Ring – Rakousko
Races 12-13: 3-4. října Aragon – Španělsko

Provizorní startovní listina

5 Tatchakorn Buasri (Thajsko)
6 Phillip Tonn (Německo)
7 Daniel Muňoz(Španělsko)
11 Alex Escrig (Španělsko)
13 Sho Nishimura (Japonsko)
19 Scott Odgen (Velká Británie)
23 Alex Milan (Španělsko)
24 Iván Ortolá (Španělsko)
28 Matteo Bertelle (Itálie)
29 Billy van Eerde (Austrálie)
33 Izan Guevara (Španělsko)
34 Mario Aji (Indonésie)
37 Pedro Acosta (Španělsko)
38 David Salvador (Španělsko)
39 Bartholomé Perrin (Francie)
48 Gabin Planques (Francie)
55 Noah Dettwiler (Švýcarsko)
58 Luca Lunetta (Itálie)
64 David Muňoz (Španělsko)
80 David Alonso (Kolumbie)
84 Zonta van den Goorbergh (Nizozemí)
88 Artem Maraev (Rusko)
89 Marcos Uriarte (Španělsko)
95 Collin Veijer (Nizozemí)
96 Daniel Holgado (Španělsko)
97 Rocco Landers (USA)

RED BULL ROOKIES CUP - všichni dosavadní vítězové

2007: Johann Zarco (Francie) - 15. Lukáš Šembera
2008: JD Beach (USA) - 8. Jakub Kornfeil
2009: Jakub Kornfeil (Česká republika)
2010: Jake Gagne (USA) - 17. Tomáš Vavrouš
2011: Lorenzo Baldassarri (Itálie) - 5. Tomáš Vavrouš
2012: Florian Alt (Německo) - 3. Karel Hanika
2013: Karel Hanika (Česká republika)
2014: Jorge Martin (Španělsko) - 21. Martin Gbelec
2015: Bo Bendsneyder (Nizozemí) - 17. Martin Gbelec
2016: Ayumu Sasaki (Japonsko) - 9. Filip Salač
2017: Kazuki Masaki (Japonsko) - 13. Filip Salač
2018: Can Öncü (Turecko) - 4. Filip Salač
2019: Carlos Tatay (Španělsko)



Login Přihlásit Registrace ›