Pre MotoGP: Termas de Río Hondo v Argentině

«Grand Premio Motul de la Republica Argentina» na 4,8 km dlouhém «Circuito Termas de Rio Hondo» je druhým závodem letošního mistrovství světa MotoGP.

Po sezonní premiéře v Kataru přijíždí Rookie továrního týmu Yamaha Maverick Vinales poprvé jako lídr královské kubatury MotoGP do Jižní Ameriky. Španěla následují Italové Andrea Dovizioso (Ducati) a Valentino Rossi (Yamaha), zatímco úřadující mistr světa Marc Márquez (Honda) ztrácí 12 bodů. V Kataru se postaral o senzaci Rookie Johann Zarco, který byl na čele závodu 6 kol a svůj náskok neustále zvyšoval. V 7. kole ale francouzský jezdec ve 2. zatáčce havaroval. Nejlepším Rookiem tak byl nakonec Alex Rins na 9. místě, za ním dokompletoval Top-10 další Rookie Jonas Folger.

Český jezdec Karel Abraham byl v sezonní premiéře odmávnut hned v bodech, když skončil na 14. místě. Na argentinský okruh má velmi dobré vzpomínky, neboť v roce 2014 dojel v bodech a sice 13. a toto umístění by jistě letos rád zopakoval.