Pre Moto3: Úplně shodné stupně vítězů

Dva závody Grand Prix jsou už za námi, celkem bylo 6 míst na stupních vítězů, ale stále na nich stáli ti úplně stejní jezdci. Změní něco třetí závod v Texasu?

V Kataru za tmy vyhrál Joan Mir, druhý skončil John McPhee a třetí Jorge Martin. V Argentině za světla bylo pořadí v Top-3 úplně stejné, takže ani jednou ještě nestál na stupních vítězů jezdec řídící motocykl KTM, o jezdcích s motocykly Mahindra nebo Peugeot ani nemluvě.

Největší papírový favorit Romano Fenati už ztrácí na Joana Mira 30 bodů, tedy více než jeden vítězný závod. Nedaří se pilotům továrního týmu KTM od Aki Aja, Niccolo Antonelli se skromně krčí s 9 body na 10. místě, jeho týmový kolega Bo Bendsneyder dokonce ještě nebodoval. A bez jediného bodu je také favorizovaný Enea Bastianini. Další z papírových favoritů Nicolo Bulega má potom body dva.

Bohužel ani jeden jediný bod zatím nezískal vloni celkově osmý, český jezdec Jakub Kornfeil. Ten s novým motocyklem Mahindra/Peugeot dojel v Kataru 20., v Argentině na 18. místě.