Pre Montmelo: Marquez má náskok 12 bodů

K sedmému závodu letošní sezóny «Gran Premi Monster Energy de Catalunya» na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya» přijíždí Marc Marquez s náskokem 12 bodů, ale vloni zde trumfovala Ducati.

Tovární pilot týmu Repsol-Honda Marc Márquez přijíždí k domácímu závodu s náskokem 12 bodů před továrním pilotem Ducati Andreou Doviziosem (Ducati), když naposled vyhrál v Mugellu další jezdec Ducati Corse, Danilo Petrucci. Jeho předchůdce v továrním týmu Ducati, Jorge Lorenzo, vyhrál vloni v Mugellu a v Montmeló, stejně jako 2017 se to podařilo Doviziosovi. Takže otázka zní, bude «Petrux» v této sérii Ducati pokračovat?

Nejúspěšnějším jezdcem na okruhu «Circuit de Barcelona-Catalunya» je ovšem Valentino Rossi: Tovární pilot Yamahy, který v Mugello musel skousnout první «0», vyhrál už v Katalánsku desetkrát závod GP, z toho sedmkrát v «premier class». Lorenzo je na druhém místě, vyhrál zde celkem šestkrát, z toho 5 vítězství v nejvyšší kubatuře. Márquez skončil při GP Barcelona třikrát jako druhý, jediné vítězství v «premier class» se mu podařilo v roce 2014.

S výbornými vzpomínkami přijíždí do Barcelony senzační Rookie letošního roku Fabio Quartararo, který zde 2018 vyhrál v kubatuře Moto2 své první vítězství. Bohužel právě před několika dny se musel pilot týmu Petronas-Yamaha podrobit operaci pravého předloktí, stejně jako mnoho dalších jezdců trpí tímto zraněním.

Náš Karel Abraham si v italském Mugellu připsal na své konto první letošní body a v Montmelu bych chtěl získat další: Startoval zde v královské kubatuře celkem 6x, a celkem 4x byl odmávnut v Top-15, naposled vloni jako 13. Že mu tento okruh opravdu sedí, dokazují jeho výsledky z prostřední kubatury, kdy 2009 byl klasifikován na 8. místě v kubatuře 250ccm a o rok později v Moto2 dokonce jako čtvrtý!

S wild card se představí hned dva piloti: Brit Bradley Smith (Aprilia) a Francouz Sylvain Guintoli (Suzuki). Důvod jejich startu je prozaický: Hned po nedělním závodě se zde bude v pondělí oficiálně testovat.