Pre Misano Moto2: Lídrem je italský jezdec Franco Morbidelli

Jedním ze dvou Italů, kteří budou v neděli startovat do závodu «Gran Premio Tribul Mastercard di San Marino e della Riviera di Rimini» jako lídři šampionátu na okruhu «Misano World Circuit Marco Simoncelli», je Franco Morbidelli v kubatuře Moto2.

Dvojice budoucích týmových kolegů v MotoGP za tým EG 0,0 Marc VDS Franco Morbidelli a Thomas Lüthi je suverénně na čele šampionátu prostřední kubatury Grand Prix před 13. závodem sezóny 2017. Třetí v pořadí Alex Marquez na ně ztrácí už 68, resp. 40 bodů. Portugalec Miguel Oliveira s KTM je na místě čtvrtém, Top-5 kompletuje Rookie této kubatury Francesco Bagnaia.

Fantastickou sezónu ovšem zažívá nestárnoucí Mattia Pasini (6.) a ten je dle názoru webu Motoforum.cz největším favoritem nedělního závodu na břehu Jadranského moře. Takaaki Nakagami je po potvrzení přestupu do MotoGP na rok 2018 jako by politý živou vodou - což dokázal vítězstvím v Silverstone, zkušený Simone Corsi (Speed Up Racing), Dominique Aegerter s nejlepším motocyklem Suter a Luca Marini - ten bude jako jediný zastupovat rodinu Rossiových - pak kompletují Top-10.

Místo zraněného Marcela Schröttera pojede v týmu Suter Intact GP domácí pilot Alex de Angelis, který o víkendu vyhrál na okruhu Moscow Raceway závod kubatury Superbike o Pohár guvernéra Moskevské oblasti.

V Moto2 vyhrál vloni v Misanu domácí Lorenzo Baldassarri, druhý byl odmávnut Alex Rins (ten už přestoupil do MotoGP) a stupně vítězů dokompletoval vítěz ze Silverstone Takaaki Nakagami.