Pre GP - Austin/Texas: V Moto2 zatím hraje prim zkušenost

Z prostřední kubatury odešlo do MotoGP celkem pět jezdců: Mistr světa Franco Morbidelli, vícemistr Thomas Lüthi a dále Takaaki Nakagami, Xavier Simeon a Hafizh Syahrin, dost prostoru pro jejich následovníky.

Situace nejlépe využil zkušený Ital Mattia Pasini, který vede bodovací tabulku a za ním jsou jeho krajani Lorenzo Baldassarri a Francesco Bagnaia. Top-5 kompletují Xavi Vierge ze Španělska a Portugalec Miguel Oliveira prvním motocyklem KTM.

Ta tam je převaha rakouských strojů KTM ze závěru loňské sezóny, kdy Oliveira vyhrál poslední tři závody 2017 a zdatně mu sekundoval jeho týmový kolega Brad Binder.

Až na 6. místě celkově je zatím nejvíce favorizovaný Alex Marquez, nejlepším Rookiem je na P9 mistr světa Moto3 Joan Mir.

Zklamáním jsou dosavadní výkony navrátilců z MotoGP Sama Lowese a Hectora Barbery. Barbera se s hubenými 3 body skromně krčí na P16, Sam Lowes je ještě o jedno místo za ním.

Vloni v Austinu vyhrál pozdější mistr světa Franco Morbidelli, kterého na stupních vítězů doplnili druhý Thomas Lüthi a třetí Takaaki Nakagami - ani jeden na startu letos v Moto2 nebude. Papírově je tedy tedy favoritem vloni čtvrtý Alex Marquez nebo pátý Dominique Aegerter.

Z aktuální Top-3 Mattia Pasini skončil 2017 na P22, Lorenzo Baldassarri nedojel a Francesco Bagnaia obsadil P16.