Pre 8hodinovka v Oscherslebenu Hlavní obrázek k článku: Pre 8hodinovka v Oscherslebenu

Předposledním podnikem šampionátu FIM-EWC 2018/2019 je 8hodinovka na okruhu Motorsport Arena Oschersleben ležícím nedaleko německého města Magdeburg. Finále MS-Endurance se potom koná tradičně na kultovním japonském okruhu Suzuka koncem července.

V loňském ročníku v Oscherslebenu vyhrál tým F.C.C. TSR Honda France (Josh Hook, Freddy Foray, Alan Techer) a položil tak základní kámen k pozdějšímu zisku titulu. I letos se může v Oscherslebenu ukázat, kdo se stane v Japonsku letošním mistrem světa.

Po suverénním vítězství při 8hodinovce na Slovakia Ringu přijíždí jako největší favorit do Německa rakouský tým YART Yamaha, ovšem do celkového pořadí v boji o titul už zřejmě nezasáhne. Tým Suzuki Endurance Racing vedený legendárním týmovým bossem Dominiquem Méliandem vede s náskokem 10 bodů před SRC Kawasaki.

Před domácím publikem nelze vůbec podceňovat německý tým WEPOL Racing manažera Rico Penzkofera, který je zatím průběžně třetí.

Jelikož se ale bude rozdělovat do konce šampionátu ještě 85 bodů, tak bez šancí na titul nejsou ani obhájce titulu F.C.C. TSR Honda France nebo Honda Endurance. Jejich ztráta je před německým závodem 34 resp. 38 bodů.

Brněnský tým Mercury Racing, letos závodící pod názvem Fany Gastro BMW Motorrad by Mercury Racing obsadil v minulé sezóně (2017/2018) celkově 5. místo, v současném průběžném pořadí je tým manažera Amira Ghanema a majitele Viktora Nosse s dosti hubeným bodovým ziskem pouhých 21 bodů (vloni před Oscherslebenem bodů 63) až 19., takže má v posledních dvou závodech hodně co napravovat. Faktem je, že rychlost jezdci (především Karel Hanika) mají, ovšem potýkají se s technickými problémy. A sestava bude ryze česká, Haniku a Ježka totiž doplní Ladislav Chmelík.

Pro závod 8 Hours of Oschersleben bylo vybráno z přihlášených stájí celkem 40 týmů a v nich nechybí ani čeští jezdci.

Startovní listina 8 Hours of Oschersleben 2019

1- F.C.C. TSR Honda France – Honda CBR 1000RR – Josh Hook/Freddy Foray/Mike Di Meglio (EWC)
2- Suzuki Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Vincent Philippe/Etienne Masson/Gregg Black (EWC)
3- AM Moto Racing Competition – Kawasaki ZX-10R – Julien Piloti/Janusch Prokop/Clement Stoll (SST)
4- Webike Tati Team Trickstar – Kawasaki ZX-10R – Julien Enjolras/Kevin Denis/Osamu Deguchi (EWC)
6- Team ERC-BMW Motorrad Endurance – BMW S1000RR – Kenny Foray/Julien Da Costa/Matthieu Gines (EWC)
7- YART Yamaha – Yamaha YZF R1 – Broc Parkes/Marvin Fritz/Niccolo Canepa (EWC)
8- Bolliger Team Switzerland – Kawasaki ZX-10R – Roman Stamm/Sebastien Suchet/Nigel Walraven (EWC)
11- Team SRC Kawasaki France – Kawasaki ZX-10RR – Jeremy Guarnoni/David Checa/Erwan Nigon (EWC)
12- LCR Endurance – Yamaha YZF R1 – Julien Leyninger/Xavier Carmenes/Fiorent Verchere (SST)
13- WEPOL Racing – Yamaha YZF R1 – Michael Laverty/Sheridan Morais/Danny Webb (EWC)
14- Maco Racing Team – Yamaha YZF R1 – (EWC)
17- Aprilia Grebenstein – Aprilia RSV4 – Ralph Uhlig/Andreas Scheffel/Oliver Skach (EWC)
18- Team 18 Sapeurs Pompiers – Kawasaki ZX-10R – Enrique Ferrer/Florent Tourne/Dylan Buisson (SST)
21- Fany Gastro BMW Motorrad by Mercury Racing – BMW S1000RR – Karel Hanika/Ondrej Jezek/Ladislav Chmelik (EWC)
22- Team 202 – Yamaha YZF R1 – Florent Parret/Christophe Maubourguet/Olivier Calia (SST)
24- BMRT 3D Maccio Racing – Kawasaki ZX-10R – Anthony Loiseau/Jimmy Maccio/Jonathan Hardt (SST)
31- British Endurance Racing Team – Suzuki GSX-R 1000 – Jonathan Railton/David Ferns/John Blackshaw (SST)
33- Team 33 Coyote Louit Moto – Kawasaki ZX-10RR – Enzo Boulom/Chris Leesch/Kevin Manfredi (SST)
34- JMA Motos Action Bike – Suzuki GSX-R 1000 – Billy Cornut/Maxime Gucciardi/Julien Bonnet (SST)
35- TMC 35 – Yamaha YZF R1 – David Le Bail/John Billega/Maxime Diard (SST)
36- 3ART Moto Team 95 – Yamaha YZF R1 – Matthieu Lussiana/Morgan Berchet/Alex Plancassagne (EWC)
44- No Limits Motor Team – Suzuki GSX-R 1000 – Christian Gamarino/Luca Scassa/Luca Vitali (SST)
48- NRT48 – BMW S1000RR – Rico Lowe/Matthias Kettner (SST)
53- Bertl K. Racing Team – BMW S1000RR – Nico Thoni/Patrick Dangl/Christopher Kemmer (EWC)
56- GERT56 by GS Yuasa – BMW S1000RR – Stefan Kerschbaumer/Lucy Glockner/Pepijn Bijsterbosch (SST)
59- MSF – BMW S1000RR – Onno Bitter/Claus Peter Eckert/Timo Gieseler (SST)
61- MotoTech EWC Team – Yamaha YZF R1 – Gregory Fastre/Camille Hedelin/Vincent Lonbois (EWC)
62- GSM Racing – Suzuki GSX-R 1000 – Vladimir Leonov/Bjorn Estment/Brandon Cretu (EWC)
65- Motobox Kremer Racing – Yamaha YZF R1 – Geoffroy Dehaye/Jan Viehmann/Gregory Ortiz (EWC)
72- Junior Team LMS Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 – Louis Rossi/Hugo Clere/Alexis Masbou (SST)
77- Wojcik Racing Team – Yamaha YZF R1 – Marek Szkopek/Gino Rea/Christoffer Bergman (EWC)
90- Team LRP Poland – BMW S1000RR – Arnaud Friedrich/Bartlomiej Lewandowski/Dominik Vincon (EWC)
91- Energie Endurance 91 – Kawasaki ZX-10R – Karel Pesek/Christian Napoli/Federico Napoli (SST)
93- Exteria KSPCS Racing Team by EKO – Suzuki GSX-R 1000 – Niccolo Rosso/Andrea Boscoscuro/Martin Choy (SST)
96- Moto Ain – Yamaha YZF R1 – Roberto Rolfo/Robin Mulhauser/Stefan Hill (SST)
101- AvioBike – Yamaha YZF R1 – Giovanni Baggi/Stefano Fugardi/Michael Mazzina (SST)
111- Honda Endurance Racing – Honda CBR 1000RR – Randy De Puniet/Yonny Hernandez/Sebastien Gimbert (EWC)
121- Falcon Racing Rennes Motos – Yamaha YZF R1 – Olivier Louault/Charles Roche/Christophe Brard (SST)
333- VRD Igol Pierret Experiences – Yamaha YZF R1 – Florian Alt/Florian Marino/Xavier Simeon (EWC)
777- Wojcik Racing Team 2 – Yamaha YZF R1 – Angel Rodriguez/Kamil Krzemien/Philipp Steinmayr (SST)

Stav šampionátu FIM-EWC 2018/2019

1 Suzuki Endurance Racing Team Suzuki FRA FFM 113 bodů
2 TEAM SRC KAWASAKI FRANCE Kawasaki FRA FFM 103
3 WEPOL Racing Yamaha GER DMSB 99
4 YART - YAMAHA Yamaha AUT AMF 87
5 F.C.C. TSR Honda France Honda JPN MFJ 79
6 Honda Endurance Racing Honda GBR ACU 75
7 Bolliger Team Switzerland Kawasaki SUI FMS 70
8 GERT56 by GS YUASA BMW GER DMSB 37
9 VRD IGOL PIERRET EXPERIENCES Yamaha FRA FFM 32
10 3ART- MOTO TEAM 95 Yamaha FRA FFM 27
A dále:
19 FANY GASTRO BMW MOTORRAD- by MERCURY RACING BMW CZE ACCR 21
23 MACO RACING Team Yamaha SVK SMF 12



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama